אור ירוק: ירושלים היא העיר התשיעית בשיעור הנהגים הצעירים הנפגעים בתאונות דרכים מכלל הנפגעים בעיר19% מכלל הנהגים שנפגעו בתאונות דרכים בירושלים בחמש השנים האחרונות (2016-2020) היו נהגים צעירים (עד גיל 24). ירושלים היא העיר המודרגת תשיעית בשיעור הנפגעים. בחמש השנים האחרונות נפגעו בעיר 509 נהגי רכב פרטי צעירים בתאונות דרכים

צילום: עמותת אור ירוק

בתחומיה של ירושלים נפגעו הכי הרבה נהגים צעירים בתאונות דרכים בחמש השנים האחרונות, וכאמור היא נמצאת במקום התשיעי עם שיעור של 19% נפגעים מכלל הנהגים שנפגעו בעיר – אחד מכל חמישה נהגים שנפגעו.

בעמותת אור ירוק ניתחו את חלקם היחסי של נהגים צעירים (עד גיל 24) שנפגעו בתאונות דרכים בערים בחמש השנים האחרונות (2016-2020) מתוך כלל הנהגים שנפגעו באותן שנים בערים. במסגרת הבדיקה נבדקו ערים מעל 50 אלף תושבים.

הבדיקה כוללת את מספר הנהגים הצעירים לפי מקום התאונה ולא לפי מקום מגורים של הנפגע.

בתל אביב-יפו, עיר שגם מתגוררים בה צעירים רבים וגם מהווה מוקד משיכה לנהגים צעירים שמגיעים מערים אחרות, נאמד שיעורם של הנהגים הצעירים שנפגעו בתאונות דרכים מכלל הנהגים בשיעור של 12%, העיר השלישית והבטוחה לנהגים הצעירים. גבעתיים (4.3%) ורמת גן (11%) הן הערים עם שיעור הנהגים הצעירים הנמוך ביותר שנפגעו בתאונות דרכים מתוך כלל הנהגים שנפגע בתאונות בעיר.

מניתוח הנתונים עולה כי בערים ערביות שיעור הנהגים הצעירים הנפגעים בתאונות דרכים גבוה מאוד. שלוש הערים הערביות  הגדולות- רהט, אום אל פחם ונצרת נמצאות בין חמשת הערים הראשונות בשיעור הנהגים הצעירים הנפגעים מכלל הנהגים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "נהגים צעירים הם אוכלוסייה הנמצאת בסיכון גבוה להיפגע בתאונת דרכים. להיעדר הניסיון וחוסר היכולת לקרוא את מפת הסכנות יש חלק מרכזי בהיפגעות שלהם בתאונות דרכים. כל גורמי המקצוע חייבים להתגייס במטרה לצמצם את היפגעותם הגבוהה של הצעירים בתאונות דרכים. ראשי הערים חייבים להירתם למשימה ולמקד פעילות לצמצום הנפגעים בתוך הערים, במסגרת הפעילות הקהילתית. במקביל, יש להעלות את המודעות ולהגביר את ההסברה במדיות התקשורתיות שבהן הצעירים נמצאים, בעיקר ברשתות החברתיות. ככל שנטמיע את ערכי הבטיחות בנהגים החדשים והצעירים נוכל לקטוף את פירות הבטיחות כשהם יהיו נהגים וותיקים ומנוסים".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה