תמונה ראשית


מה הקשר בין כוח נשי לבין כוח לאומי?

השבוע התחיל לא משהו. תמונות וסרטונים קשים לעיכול בגלל זפת שחורה וצמיגית שהגיעו לכל החופים כמעט בארץ הגיעו גם לכל מכשיר טלפון כמעט במדינת ישראל והשאירו הרבה מאיתנו עם מחשבה טורדנית של "לאן הגענו? ומה הלאה?" רבים הבינו שהעניין הזה של הזפת זה רק דבר אחד שעכשיו יצא לנו לגלות עליו אבל מי יודע עוד כמה דברים כאלה קורים ששום צלחת לווין לא הצליחה עדין לתפוס? וגם... מאיפה מתחילים בכלל להשתלט עכשיו על כל הבלגן הזה ששום גוף לא לוקח עליו אחריות עדיין?
אבל אז... אז קורה דבר יפה.


קם אדם, ועושה מעשה. כמה אנשים ראיתי שוויתרו על השבת שלהם כדי לרדת לחוף ולנקות אותו, חבורות של אנשים התפצלו באמצע השבוע גם לנקות ולאסוף זפת שהגיעה לשאר החופים שלנו.

צילום: שניה הדר
קם אדם. מישהו אחד מכל חבורה כזאת, לא משנה איזה חבורה זאת. קם אדם, אחד ועשה.


כשאני קוראת את מגילת אסתר אני קוראת בעצם על אותו אדם. שקם, שעשה מלא אומץ ומלא באמונה בצעד הקטן הזה שלו שמי ידע? אולי יציל אומה שלמה?
הדמות הזאת היא אסתר המלכה. אסתר היא הדמות היחידה שיכלה איכשהו בכלל לפנות למלך. היא זאת שיכלה לעשות את הצעד הזה, אבל היא לא יכלה לעשות את זה לפני שהיא ביקשה ממרדכי לכנס את כל העם יחד.


לא סתם אסתר היא הדמות הכי נערצת עליי. בהמשך לזה שאני קוראת על כל האסון הימי ראיתי השבוע גם מלא כתבות על "מודל היופי" וכמה אנשים גינו את אותם אנשים שהציגו את מודל היופי כמודל בלתי הגיוני לאישה, וכמה אנשים שגינו את אלו שגינו בהתחלה שאישה יפה זה לא אומר שהיא טיפשה ומלא מלא גינונים אחד על השני אבל הם צודקים, שני הצדדים. אין מודל יופי אחד ואישה יפה לא אומר שהיא צריכה להיות טיפשה. אבל אולי בכלל איבדנו פה את ההגדרה למה היא באמת "אישה" ? זה משנה איזה גוף, משפחה, אוטו, או תארים יש לה? אסתר עונה לי על השאלה הזאת פה.

כן נכון, פה. היה לאסתר את הכלי הכי חזק שלה, שהרבה נשים נופלות איתו והיא דווקא רק טיפסה איתו פה. היא ידעה איך להשתמש בפה שלה, בשיחות שלה עם המלך.
"מה לך אסתר? ומה בקשתך? עד חצי המלכות..." היה שואל אותה המלך, והיא ידעה. היא לא אמרה "לא יודעת, נראה לי, לא נראה לי, אולי.." היא ידעה תמיד מה היא צריכה, רוצה ומה מגיע לה.

איך מגיעים לכזאת רמה שהמלך מקשיב לכל מה שאת מבקשת ורוצה? איך יודעים בכלל מה את רוצה? אני מדברת פה הרבה על השילוב בין השכל ללב ואני חושבת שברגע ששניהם חיים בהרמוניה (וזה כבר לא עניין של אישה או גבר) ולא בתור שולט ונשלט אנחנו יותר יודעים איך לבטא את זה החוצה.


זה נשמע פשוט נכון? כנראה שאם זה היה באמת כזה פשוט לא היו זוגות שרבים כל הזמן, ולא אנשים חסרי ביטחון וכזה בלבול בתוך העולם של כולנו. מה אנחנו רוצים? אנחנו רוצים עולם טוב יותר זה נכון, זה בראש של כולנו, מי לא היה רוצה עולם יותר טוב? מה אנחנו מקריבים בשביל זה או מה אנחנו מוכנים לעשות בשביל זה - זה כבר הלב, הדאגה והאכפתיות.

צילום: שניה הדר
צעד אחד קטן זה כל מה שאנחנו צריכים. וזה מה שאסתר אישה אמיתית (שהיא דוגמא גם לכל הגברים באשר הם כמובן) מוכנה לעשות כשהיא רוצה באמת משהו. צעד אחד קטן הוא אכן התחלה של משהו, אולי התקופה הזאת שדווקא כולנו מרוחקים חברתית בגלל הקורנה היא התקופה לעשות אותו ולהראות לנו את הכוח שיש בנו כאומה, לא כממשלה ולא כשלטון. כרצון אמיתי לחיות בעולם טוב יותר . סיפור המגילה רק מחזק לנו כבר כוח יש לנו כעם אחד, כגוש אחד. והיום... כמה כוח יש לאותם האנשים של הצעד הראשון, וכמה הכוח הזה מתעצם יותר כשהם מצליחים לסחוף איתם עוד אומה שלמה.

הלוואי וניקח איתנו את הרצון הזה ונמחזר אותו תמיד.
ממני אליכם עם המון אהבה וחג שמח ומלא באהבה!

שניה


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה