ראשיתה של חקירת המשטרה עם קבלת דיווח בתאריך 27.7 סמוך לשעה 02:00, בו הוזעקו שוטרים למלונית במרכז ירושלים, בעקבות שריפה שהחלה להתפשט במקום, וגרמה לפציעתם של מעל 10 בני אדם בדרגות פציעה שונות ופציעתו של שוטר, שפונו לקבלת טיפול בבתי החולים.

תוך זמן קצר, איתרו השוטרים את החשוד העיקרי בהצתה (שנות ה 30, מזרח ים) והוא נעצר לחקירה, במהלכה אף שיחזר בפני חוקרי המשטרה את שאירע באותו לילה והאופן בו עפ"י החשד ביצע ההצתה וגרם לשריפה במלונית.

עוד עלה מהחקירה, כי עפ"י החשד ביצע החשוד את העבירה על רקע כספי ורומנטי.
עם התקדמותה של חקירת המשטרה, עלה חשדם של החוקרים כי ישנם 2 מעורבים נוספים שעפ"י החשד ידעו אודות כוונותיו של החשוד ואף קשרו קשר עם החשוד לביצוע העבירה, והם נעצרו לחקירה.

מחקירתה של החשודה (שנות ה – 30), עלה החשד כי ידעה אודות כוונותיו של החשוד ועפ"י החשד אף סיפקה לו אמצעים שונים לביצועה. עוד עלה החשד כי סייעה לחשוד המרכזי לשבש את זיהויו לאחר ביצוע העבירה במטרה להימלט מהמקום.

מחקירתו של החשוד (22) הנוסף שנעצר ונחקר במשטרה, עלה חשד כי ידע אודות כוונותיו של החשוד המרכזי ועפ"י החשד סייע לו גם כן על מנת לשבש את איתורו לאחר ביצוע העבירה.

מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בבית המשפט, והיום צפויה פרקליטות מחוז ירושלים להגיש כתבי אישום כנגד 3 החשודים בגין העבירות המיוחסות להם.

במשטרה ציינו, החקירה המהירה והיסודית שנפתחה והביאה תוך זמן קצר מאוד לאיתור החשוד המרכזי, הביאה אותנו להתקדם באופן מהיר ולעצור תוך מספר ימים את כלל החשודים המעורבים בהצתה הן באופן ישיר והן באופן עקיף תוך סיוע לחשוד, וזאת תוך ליווי מקצועי של פרקליטות המחוז שלבסוף צפויה היום להגיש נגדם את כתבי האישום.

"מדובר בעבירה חמורה שהביאה לפציעתם של מעל 10 בני אדם ובהם שוטר, ושיכלה להסתיים באסון כבד מאוד הן בנפש והן ברכוש, ובייחוד בעבירות חמורות אלו, לא נרפה ונפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו, כפי שעשינו במקרה זה, על מנת להגיע לחקר האמת ולהביא החשודים לדין." ציינו היום במשטרה.