משטרת ישראל הביאה לסיכול התפרצות וגניבה של 41 מחשבים ניידים, שנאים וציוד הגברה בשווי עשרות אלפי שקלים מבית ספר בירושלים - חוליית הפורצים ובה ישראלי ו 2 תושבי שטחים נעצרו

זאת כחלק מהיערכותה הנרחבת של המשטרה ברחבי העיר, תוך מיקוד השוטרים לאיתור עבירות פשיעה הפוגעות באופן ישיר בסביבת החיים של האזרח ובמקרה זה גם במוסד חינוכי ובתלמידים, ובמטרה לסכל כל ניסיון כזה ולהביא החשודים לדין.
בליל שבת, התקבל דיווח במוקד המשטרה מאזרח, לפיו מזהה מספר אנשים המתנהגים בצורה מחשידה סמוך לבית ספר אגרון שבשכונת קריית יובל.

השוטרים שקיבלו את הדיווח, מיהרו למקום והגיעו תוך זמן קצר מאוד, שם הבחינו ב – 3 חשודים, ורגע לפני שהצליחו להימלט ברכבם עם הרכוש, פעלו השוטרים מיד ועצרו אותם. 

בחיפוש שערכו ברכבם הופתעו השוטרים לגלות כ - 41 מחשבים ניידים כולל שנאים וציוד הגברה בשווי עשרות אלפי שקלים, אלו עפ"י החשד נגנבו מבית הספר.

בתחקור ראשוני עלה חשד כי מדובר ב 3 חשודים הפועלים כחוליה, ובבדיקת זהותם עלה כי אחד מהם כבן 33 תושב מזרח י-ם ו 2 חשודים נוספים (37,22) הנם תושבי השטחים ללא אישור שהייה בישראל.

החשודים כאמור נעצרו והובאו לחקירה בחשד לפריצה וביצוע גניבה, קשירת קשר לביצוע פשע, כניסה לישראל שלא כחוק והסעה ברכב של שוהה בלתי חוקי.

מעצרם של כלל החשודים הוארך בפני בית המשפט אמש עד תאריך 7.8.18.    
לפני זמן קצר, הגיעו נציגי בית הספר לתחנת המשטרה וקיבלו חזרה לידיהם את כלל הרכוש לשם השבתו לבית הספר.
במשטרה ציינו, ערנותו של האזרח והדיווח המידי למשטרה ששולבו יחד עם פעילות מהירה ונחושה של השוטרים, הביאו לסיכול הגניבה, מעצרם של חוליית הפורצים והשבת הרכוש חזרה לבית הספר.