נשיא פנמה, חואן קרלוס וארלה רודריגז הגיע לביקור ממלכתי בישראל, במסגרתו נטע היום עץ בחורשת האומות שבירושלים כאורח של קרן קימת לישראל. בכך הצטרף לשורת מנהיגים שכבר נטעה עץ בחורשת האומות במסר של שלום, שותפות, אחווה, חיים והמשכיות. זהו ביקורו הראשון של וארלה בישראל שהגיע בלווית פמליה מכובדת הכוללת בין היתר את רעיית הנשיא, הגברת לורנה קסטיליו, סגנית הנשיא ושרת החוץ של פנמה, הגב' איזבל דה-סנט מאלו דה אלוארדו, שר התעשיה והמסחר מר אוגוסטו ארוסמנה ושר החקלאות, מר אדוארדו אנריקה קרלס.

הטקס נערך בנוכחות שגריר ישראל בפנמה גיל ארציאלי, שגרירת פנמה בישראל הגב' אדיס אוריאטה, סגן יו"ר קק"ל מר ארנן פלמן, ד"ר דוד ברנד היערן הראשי של קק"ל, אריאל גולדגביכט מנהל מחלקת אמריקה הלטינית בקק"ל ומכובדים נוספים.

נשיא פנמה, וארלה רודריגז : "אני מודה למדינת ישראל ולקק"ל על קבלת הפנים החמה. זהו זמן מיוחד להיות כאן לפני חג השבועות חג הביכורים ותבואת הארץ, מאחר שפנמה וישראל משתפות פעולה בתחום החקלאות ואנחנו משתפרים בתחום הודות לישראל ולידע שלה. היחסים הדיפלומטיים עם ישראל חזקים ואני מצפה להעמיק את שיתוף הפעולה בין המדינות. הקהילה היהודית בפנמה יקרה לנו מאד כמי שתורמת רבות להתפתחות של פנמה. אני שמח על הזכות לנטוע עץ זית בחורשת האומות המסמל את הכבוד לחיים, את מחויבותינו לדורות הבאים ואת השאיפה לשלום ולשגשוג". 

סגן יו"ר קק"ל מר ארנן פלמן: "מרגש לדעת כי העמים שלנו חולקים את אותה אהבה לטבע בכלל ולעצים בפרט. אדוני הנשיא, אנו מודעים ליוזמה המבורכת של מיליון היקטרים המתקדמים כיום בפנמה, אני רוצה לנצל הזדמנות זו כדי להביע את הסולידריות שלנו ולהציע את תמיכתנו".

שיתוף הפעולה של קק"ל עם ממשלת פנמה נוצר בעקבות יוזמת ממשלת פנמה המכונה יוזמת "מיליון ההקטרים", אשר בכוונתה לנטוע יער של מליון הקטרים בפנמה (1 הקטר = 10 דונם). לצורך כך, ביקש נשיא פנמה לקראת ביקורו בישראל כי היערן הראשי של קק"ל, ד"ר דוד ברנד יהיה נוכח בביקור וכי קק"ל תסייע לפנמה בזכות הידע המקצועי והנסיון הבינלאומי של קק"ל בתחום היערנות.

נשיא פנמה, חואן קרלוס וארלה, בן 51, הוא איש עסקים, בוגר המכון הטכנולוגי של ג'ורג'יה ארה"ב, ובעל תואר בהנדסה. פגישות של וארלה עם חוגים של הקהילה היהודית בפנמה בעת קמפיין הבחירות שלו, הוא הבטיח לשומעיו כי היחסים המצוינים בין ממשלת פנמה לבין יהודיה, והיחסים הטובים מאוד עם מדינת ישראל - יימשכו.