ביום ד' (7.3.18) התקבל במשטרה דיווח מבית ספר בשכונת גילה, לפיו עת שחיפשו יחד התלמידים חלזונות בשטח בית הספר, מצאו הילדים שקית עטופה שהייתה מוחבאת ובה סמים מסוכנים.

חוקרי היחידה המרכזית של המשטרה, שהגיעו לבית הספר, פתחו בחקירה מאומצת, ובשקילה של הסמים המסוכנים עלה כי מדובר בכ – 1.4 ק"ג 'קנאביס' וכ – 300 גרם 'חשיש' בשווי מוערך של עשרות אלפי שקלים.
 
בלשי הנוער ביחידה המרכזית של ירושלים, נערכו תוך זמן קצר בפעילות מבצעית מתוחכמת, במהלכה נצפה חשוד (19, ירושלים) שהגיע לשטח בית הספר בשעות הערב ועפ"י החשד התכוון לקחת את הסמים. השוטרים שמיד פעלו, עצרו אותו והוא הובא לחקירה ביחידה המרכזית בירושלים.
 
עם התקדמות החקירה, איתרו חוקרי המשטרה זהותו של חשוד נוסף (25,ירושלים) שעפ"י החשד מכר את הסמים שנתפסו לחשוד (19), וביום ה' הוא נעצר ע"י בלשי המשטרה בביתו.
 
החשודים נחקרו ביחידה המרכזית בירושלים בחשד לסחר\החזקה\ אספקה של סמים מסוכנים, במהלכה נקשרו למיוחס להם.
 
מעצרם של החשודים הוארך בפני בית המשפט, ויובאו היום ומחר להארכה נוספת.
 
"הקלות הבלתי נתפסת בה אדם מעלה על דעתו להחביא סמים מסוכנים בשטח בית ספר, ולחשוף את הילדים הלומדים בו לסכנה ברורה העלולה לפגוע קשות בבריאותם, הביאה אותנו לפעול נגדו בנחישות וללא פשרות על מנת להביאו לדין בגין מעשיו." ציין קצין המשטרה הממונה על החקירה. 

התגובה הנחושה של בלשי המשטרה, החקירה המאומצת והפעילות המבצעית המתוחכמת שגובשה תוך זמן קצר, הביאו לתפיסתו ומעצרו של חשוד בסחר בסמים מסוכנים, וחמור מכך מעצרו של חשוד נוסף בסחר והחבאתם של הסמים המסוכנים בשטח בית הספר העלולים אף להוות סכנה לילדים.
 
המשטרה תפעל ביד קשה ובלתי מתפשרת נגד החשודים, במטרה למצות את מלוא חומרת הדין עמם. 

תמונות – דוברות המשטרה