שלוה, האגודה הלאומית לטיפול באנשים עם מוגבלויות ובני משפחתם, תשבור השנה את שיא הרצים במקצי מרתון "ווינר" ירושלים 2018, שייערך ביום שישי ה-09.03.18. למעלה מ-1,500  משתתפים מהארץ מחו"ל ייצגו השנה את שלוה במקצי המרתון השונים, ביניהם המקצה המיועד לאנשים עם צרכים מיוחדים, הנערך לאורך 800 מטרים - מה שהופך את שלוה לארגון החברתי הגדול ביותר במקצה הקהילות.  עבור שלוה, תהיה זו השנה השמינית ברציפות (החל ממרתון ירושלים הראשון) שבה משתתפים ילדי שלוה ובני משפחותיהם במרתון ירושלים, מה שהופך את שלוה גם לארגון החברתי הוותיק ביותר, המשתתף במירוץ המיוחד של המרתון הירושלמי.   

 

ההתרגשות של ילדי שלוה לקראת ההשתתפות במרוץ הקהילות של מרתון ירושלים כבר בשיאה, וההכנות הרבות עליהן עמלו בחודשים האחרונים בשלוה הולכות ונשלמות לקראת המרתון.

בנוסף לילדי שלוה ובני משפחותיהם שישתתפו במרוץ הקהילות, צפויים לרוץ בנבחרת שלוה מאות רצים במקצים השונים של מרתון ירושלים ואף במרתון המלא, כאשר מתוכם יגיעו במיוחד לתחרות 550 רצים מרחבי העולם, בין השאר מארה"ב, קנדה, בריטניה, מקסיקו ואוסטרליה . הרצים בנבחרת שלוה ירוצו במטרה לגייס כספים לארגון, לצורך קליטת ילדים נוספים בשלוה והרחבת תכניות התמיכה בבני משפחותיהם.  

 

בנוסף, השנה ירוצו לצד ילדי שלוה ובני משפחותיהם, הטניסאית המצליחה ביותר בתולדות הטניס הישראלי - שחר פאר, המדליסט האולימפי אורי ששון ומלכת היופי הנוכחית רתם רבי .כמו כן ירוצו עם שלוה , למעלה מ-300 חיילי יחידת "דובדבן", שוטרים, לוחמי אש מתנדבי מד"א, תלמידי בתי ספר,.

אבי סמואלס, יו"ר שלוה: "ילדי שלוה הפכו לחלק בלתי נפרד ממרתון ירושלים החל מיומו הראשון, ואנו נרגשים לקראתו בכל שנה מחדש. מדובר בהצהרה חברתית, חשובה מאין כמותה, בדבר קבלת השונה אל חיק הקהילה. לא מדובר בריצה תחרותית, אלא בעשייה משותפת של כולם למען ילדים עם צרכים מיוחדים. הפרויקט מחמם את הלב ומעניק לילדים, למשפחות, לצוות ולמתנדבים המון כוח ואנרגיות להמשך הדרך. אנו מברכים על הזכות שניתנה לנו להמשיך את המסורת הנפלאה הזאת, ומודים על כך לעיריית ירושלים ולעומד בראשה מר ניר ברקת."

עמותת שלוה פועלת מזה 28 שנים במטרה להעניק לאנשים עם מוגבלויות טיפול ברמה הטובה ביותר, לתמוך בבני משפחותיהם ולקדם שילוב חברתי. 

המרכז הלאומי שלוה הוא הגדול והמתקדם בישראל לילדים עם מוגבלויות, והוא משרת מדי שבוע למעלה מ-2,000 ילדים. במרכז מתקיימות פעילויות טיפוליות, שיקומיות וחינוכיות מסביב לשעון וללא כל תשלום.