ביום שישי ה- 9/3/2018 יתקיים מרתון ירושלים. זו השנה השמינית לאירוע הספורט הבינלאומי שיצוין בסימן 70 שנים להקמת מדינת ישראל.  המרתון כולל שישה מקצים בהם מרתון מלא (42.2 ק"מ); חצי מרתון (21.1 ק"מ); 10 ק"מ; 5 ק"מ; מרוץ משפחות (1.7 ק"מ) ומרוץ קהילות חברתי הגדול בארץ (800 מ') שבו צפויים להקדיש את ריצתם כ- 6,000 מהרצים לאחת מהעמותות החברתיות השותפות למרתון.

יצוין כי מסלול המרתון נקבע באופן שהינו סובב סביב אתרי המורשת והאתרים המיוחדים והמרהיבים שהעיר ירושלים מציעה וכן מסלולים מאתגרים בשיפועים לאצנים התחרותיים.

במרתון ווינר ירושלים שיתקיים השנה צפויים להשתתף  למעלה מ- 30,000 רצים מהארץ ומחו"ל. ההרשמה למקצי המרתון השונים תינעל בתאריך 22.02.18 .

מה שצפוי להיות השנה גולת הכותרת של מרתון ווינר ירושלים הוא הגעתו של הרץ האגדי למרחקים ארוכים היילה גברסילאסי, המחזיק בשתי מדליות זהב אולימפיות בריצת 10,000 מטר ובארבעה תארים עולמיים באותו מרחק ומי שהיה הראשון בעולם לרדת מגבול ה-2:04 בריצת מרתון.

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת: "מרתון ווינר ירושלים הינו אירוע ספורט לאומי המושך אליו לא רק משפחות, ספורטאים מישראל אלא גם הינו מהווה מוקד לתיירות חוץ. אלפי תיירים מרחבי העולם, כ 50 מדינות, מגיעים לחוות את המרתון כאתגר ספורטיבי ויעד תיירותי ומהווה אירוע חובק עולם דתות ושכבות אוכלוסייה. השנה מרתון ווינר ירושלים בסימן 70 שנה למדינת ישראל. המרתון הוא מנוע צמיחה כלכלי לעיר ומכניס מדי שנה לבתי המלון, בתי העסק, מקומות הבילוי ומוסדות התרבות מיליוני שקלים לפרנסתם לרווחת תושבי ירושלים".

מרתון ווינר ירושלים הוא האירוע הבינלאומי הגדול בארץ הסוחף אליו מדי שנה למעלה מ 3,000 תיירים ולמעלה מ 10,000 לינות בבתי המלון. המרתון מכניס בכל שנה לכלכלת העיר באמצעות בתי המלון, מוסדות התרבות, המסעדות, מקומות הבילוי ובתי העסקים סכום עתק של כ 10 מיליון ש"ח, לפרנסתם ולרווחתם של תושבי העיר.

לקראת המרתון השנה הושק מיזם "guest runner" מיזם חברתי חדש שמציע למשתתפים הישראלים לארח בביתם תיירים רצים מהעולם, שיגיעו לקחת חלק במרתון הלאומי של ישראל. מדובר ביוזמה חדשה של עיריית ירושלים ואגף הספורט,  במסגרתה תיפתח אפשרות לרצי מרתון מקומיים ובינלאומיים להיכנס לעמוד הפייסבוק של המרתון בשפה העברית או האנגלית, להשאיר פרטים כלליים כמארח או כאורח ואנשי ההפקה ייצרו קשר ראשוני באמצעות המייל בין שני הצדדים בדרך לחיבור הסופי בניהם.

לדברי איציק קורנפיין מנהל אגף הספורט בעיריית ירושלים, "היוזמה נועדה לאפשר לרצי המרתון מחו"ל לחוות את ירושלים בצורה הכי מיוחדת שניתן, דרך התושבים החמים ומסבירי הפנים שלה. אני מזמין את תושבי ירושלים שעומדים לרוץ במרתון לפתוח את ביתם ואת ליבם ולקחת חלק בחוויה ייחודית של אירוח קולגה לריצה מהעולם".