א. בן ה- 100, ממייסדי כיל, ממציא הנוסחה לייצור הדלק הביולוגי הראשון בארץ ואחראי על פיתוח ממתיק (תחליף סוכר) על בסיס HCL, עבר בהצלחה הליך להשתלת מסתם אורטלי בשיטת TAVI, במרכז הרפואי שערי צדק.

טיפול זו מבוצע זה עשור ביחידה לקרדיולוגיה התערבותית בשערי צדק על ידי ד"ר ירון אלמגור, מנהל היחידה, אשר היה החלוץ לייסוד שיטה זו בארץ ותרם להפיכת היחידה למרכז מצוינות בתחום.

"כאשר אני צועד למרחקים עולים לי הרעיונות המוצלחים ביותר. בחצי שנה האחרונה חשתי ירידה משמעותית במרחקים אשר יכולתי לגמוא", מציין המטופל.  לאחר שפנה לפגישת ייעוץ אצל ד"ר אלמגור בבקשה לשוב וללכת למרחקים, בקשה די חריגה לאדם בגילו, נמצא כי הוא סובל מהיצרות קשה של המסתם האורטלי.

לדברי ד"ר אלמגור זהו המטופל המבוגר ביותר שטופל עד היום ביחידה בשערי צדק, עם זאת, מצבו הבריאותי של פרופ' בניאל הנו יוצא מן הכלל. "הפרוצדורה בוצעה בהצלחה מרובה, ללא הרדמה. ההחלפה תתרום הן לאיכות חייו שתשתפר וכן זמן החיים שיתארך בזכות שיפור בתפקוד הלב", כך הסביר.

אשתו של המטופל, בת השמונים, ניצולת שואה שעלתה ארצה אף היא מפולין הוסיפה: "כאשר מתחזקים שגרה של עשייה וחשיבה מרובה הגוף חי ומומרץ. הודות לניתוח א. יוכל לשוב לפעילות מתונה ולהוביל יוזמות שישפרו את חיינו".

(צילום: אילוסטרציה).