סיטיפס הרכבת הקלה ועמותת "מקום לשירה", מזמינים את הציבור הרחב לחוות וליהנות  מפרויקט "שירכבת"- שירים של בכירי המשוררים, התלויים בתחנות הרכבת הקלה.

כחלק מהפרויקט, בכל תחנה של הרכבת הקלה בירושלים נתלה שיר או פיוט אחר של אחד המשוררים עם הקשר לאזור התחנה. כלל השירים תורגמו ונתלו ב-3 שפות על מנורות התחנות.
בין התחנות עליהם נתלו השירים/פיוטים  הייחודיים ניתן למצוא בתחנת הר הרצל את השיר "איך נקרא" של אבות ישורון, מי שהיה משורר עברי ישראלי וחתן פרס ישראל. השיר מתקשר לזיכרון השואה.

בתחנת החלוץ
מופיע  השיר "מגרש ביתי " של גלעד מאירי , משורר ישראלי ומנהל עמותת "מקום לשירה" הירושלמית, המדבר על התרבות הפופולארית של משחקי הכדורגל , ואילו בתחנה המרכזית מופיע שירו של המשורר  ט. כרמי , "מקומי", על האהבה לעיר ירושלים ועל כך שהיא מקומם של כל אוהביה.

בתחנת גבעת התחמושת
ניתן למצוא את שירו "מועד ב'"  של משורר דור הפלמ"ח , חיים גורי,  חתן  פרס ישראל לשירה, פרס ביאליק, פרס סוקולוב ופרס נוימן, שהלך לעולמו בשבוע שעבר והותיר אחריו מורשת עשירה של שירים נכסי צאן ברזל לתרבות הישראלית .

עוד משוררים ששיריהם מופיעים בפרויקט: רבי שלמה אבן גבירול, רבי יהודה הלוי, זלדה, יהודה עמיחי, לאה גולדברג, חזי לסקלי, מואיז בן הראש, יפה שלומוביץ, סבינה מסג, אפרת מישורי, רוני סומק, סמיח אל קאסם, מירי בן שמחון, גַ'לאלאוּדִין רוּמי, סלאח פאיק, דן פגיס, דורית ויסמן, אהרן אלמוג וארז ביטון.


ירון רביד, מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה: " לרגל 70 שנה למדינת ישראל, רצינו ברכבת הקלה לתת במה למיטב משוררינו, דווקא במקום בו הציבור הרחב יוכל להיחשף למגוון התרבותי, המשלב בתוכו את הפסיפס הייחודי של ירושלים  שנוצר פה במהלך השנים, באופן הנגיש ביותר. אנו מזמינים את נוסעי הרכבת הקלה ותושבי ירושלים להרים את ראשם מעלה בתחנות הרכבת וליהנות משירי נוף מולדתנו".


ד"ר גלעד מאירי, עורך ראשי מקום לשירה:" שירכבת היא תערוכה של 23 שירים בעברית, בערבית ובאנגלית בתחנות הרכבת הקלה. היא קטר הרותם את נוסעי הרכבת הקלה לחגיגת שירה. הם מנעימים את ההמתנה הקצרה בהיותם שירים ננופואטים (קצרים). הם דבוקים למנורות התאורה בתקרת התחנות ומעניקים שני סוגי קריאה מנוגדים: אורגנית של אור יום ותעשייתית של ניאון".