בשעות אלו, התקבלה הודעה על כך שנערכה פגישה  בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לבין ראש העיר ירושלים ניר ברקת, ובתיאום עם משרד האוצר, הוחלט להקים צוות מקצועי של האוצר ועיריית ירושלים שיידון במתן מענה לצרכי העירייה.

עבודת הצוות תלווה על ידי יו"ר ההסתדרות ניסנקורן שיעמוד על זכויות העובדים. הצוות יסיים את עבודתו ויגבש את מסקנותיו בטווח שבין 30-40 יום.

ראש העיר ברקת נענה לבקשתו של יו"ר ההסתדרות ניסנקורן והסכים להקפאת המצב. יו"ר ההסתדרות בירך את הצדדים והודיע כי עובדי עיריית ירושלים ישובו לעבודה מלאה עוד היום.

הצוות יורכב מנציגי משרד האוצר ונציגי עיריית ירושלים.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "אני מודה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ומברך על התערבות לפתרון המשבר. ישבנו הבוקר במשרדו במשך כשעתיים והצגנו בפניו את הבעיות והאתגרים של ירושלים הדורשים סיוע תקציבי. בעקבות כך ובמהלך הפגישה הושג סיכום עם האוצר להקמת צוות משותף לעירייה ולאוצר בליוויו של יו"ר ההסתדרות, במטרה שימצא מתווה לפתרון. אני מאמין ביכולתו של יו"ר ההסתדרות לגשר ולהביא לפתרון המשבר".
 

יו"ר התעוררות והמועמד לראשות העיר ירושלים: "תודה לאבי ניסקורן שבהתערבותו השביתה הופסקה ונחסכו עוד ימים עם אשפה ברחובות. סחטיין גם על הקמפיין האישי של ניר ברקת. הצליח לתפוס כותרות על גבם של תושבי ירושלים - בלי אף הישג. עשה סיבוב על ירושלים - בלי להציע חלופה או שינוי. מילא את ירושלים בערימות זבל, איים בפיטורי 2150 עובדים. מה קיבל ? הקמת צוות משא ומתן.  זו לא הדרך לנהל את ירושלים. ירושלים חייבת מנהיגות אחראית, שיודעת להתנהל בבגרות וממלכתיות גם ברגעי משבר,  ויודעת לייצר שיתופי פעולה עם כלל הגורמים בממשלה".


צילום: הדס פרוש, פלאש 90.