בשעות שלקראת ערב חג או ערב שבת, היקף השימוש במכשירי החשמל גדל באופן משמעותי ובפרק זמן קצר יחסית, הביקוש לחשמל גדל וזהו מצב העלול ליצור עומס על מערכת החשמל ולגרום להפרעות על רשת החשמל ולהפסקות חשמל. על כן, חברת החשמל מבקשת להסיט, במידת האפשר, את השימוש במכשירים בעלי צריכה גבוהה, כגון; מכונות כביסה, מייבשי כביסה, מדיחי כלים ותנורי אפיה למועד מוקדם יותר ולחלק את העומס על מערכת החשמל כך ששיאי הביקוש הנקודתיים יפוזרו לאורך היום וליום שלפני. 

 
מנהל מחוז ירושלים בחברת החשמל, משה כהן: "אנו פונים בבקשה לציבור הרחב להסיט את עומסי הצריכה ולעשות שימוש מושכל במכשירי החשמל במיוחד בערב ראש השנה, היות והשנה ערב החג מתחיל ביום רביעי ונמשך 3 ימי מועד ושבת. חברת החשמל מבקשת להמשיך ולספק חשמל ללא הפרעות וללא הפסקות במהלך כל ימי החג והשבת ולצורך כך פונה לציבור בבקשה לעשות שימוש מושכל בחשמל, כך שתיהנו מאספקת חשמל סדירה ומשירות אמין ויעיל".  
 
השימוש הגדל במכשירי חשמל מצריך להתאים את גודל חיבור החשמל לצרכי המשפחה. חברת החשמל פונה ומבקשת מהציבור לבחון האם גודל החיבור שלהם מספק ובמידת הצורך להזמין הגדלות לחיבורים קיימים. הדבר נכון במיוחד ללקוחות שנתיך החשמל אצלם לא עומד בעומס ("קופץ").
 
בערבי החג ובערבי שבת, לאור צפי הגידול בביקושים ועומסי הצריכה המוגדלים, יפעלו צוותי חברת החשמל בכוננות מיוחדת, אשר תכלול תגבור של העובדים בשטח, במטרה לחדש את אספקת החשמל במהירות. בד בבד, החברה פועלת להגיע להבנות בנוגע לתיקון תקלות באספקת החשמל לשכונות החרדיות המתרחשות לאחר כניסת השבת והמועד, מאחר שבמקרים רבים מדובר בפיקוח נפש.
 
חברת החשמל מקיימת קשר הדוק וממוקד עם הציבור החרדי בשכונות השונות ברחבי הארץ, פועלת תוך הכרת הצרכים הייחודיים לשכונות אלה  ועושה כל שביכולתה על מנת להעניק את השירות הטוב ביותר.
תמונה: flash 90