מושג מוכר וידוע בצה"ל בנושא לחימה הוא המושג "התקפה התקפה סוף!" זו הפקודה שנותן המפקד הבכיר בשטח כשהוא מחליט לבצע תקיפה. כולם זוכרים את הפקודה שנתן מח"ט גולני במבצע צוק איתן בקיץ 2014, "עם ישראל מאחורינו, צאו להתקפה, התקפה התקפה סוף". התקפה זו ככל הנראה לא הביעה של בית"ר ירושלים, אבל מה עם ההגנה של הקבוצה מהבירה?

בית"ר ירושלים רשמה לפני כשבוע (29.6) את אחד מהניצחונות הדרמטיים שלה בשנים האחרונות, 3:4 על ושאש בסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית. שערים של יוסי בניון (88), עידן ורד (91) ואריק סאבו (92) הפכו פיגור 3:1 לניצחון מדהים. אולם, גם לאחר הניצחון הדרמטי, בבירה לא שוכחים את שלושת השערים שנכבשו לפני המהפך הדרמטי.

יש כמה קבוצות בהיסטוריה של הכדורגל כמו נבחרת איטליה וגרמניה, וכמה מאמנים בעלי תארים רבים כמו ז'וזה מוריניו שעל פי השקפת עולמם, קבוצה טובה נבנית קודם כל בהגנה ורק אחר כך בהתקפה, ואולי בבית"ר ירושלים מתחילים לחשוב גם כן בדרך זו. זאת בגלל גם ההתעניינות של בית"ר בבלם הוותיק טל בן-חיים (אופציה שירדה מהפרק) וגם בגלל שע"פ פרסומים רבים, בבית"ר ירושלים ממשיכים לחפש חיזוק בהגנה.

אך בבית"ר ישנם חילוקי דעות לגבי העמדה בה הקבוצה צריכה להשתפר. בעוד בצוות המקצועי מרגישים שלקבוצה מהבירה חסר בלם, בהנהלה ממשיכים לטעון כי הבלמים של הקבוצה, טל כחילה ומיקי סירושטיין טובים מספיק כדי שבית"ר תתקדם באירופה ולכן חייבים דווקא להתחזק בחלוץ כדי להוסיף עוד מחץ להתקפה.

אין ספק שבחלק ההתקפי בית"ר ירושלים מרשימה מאוד, אך לספוג שלושה שערים בבית ובלי קהל זו בעיה רצינית. ביום חמישי (6.7 - שעה 21:30) בית"ר ירושלים תגיע לגומלין בהונגריה עם שלושה שערי חובה ותנסה לעבור שלב בדרך לליגה האירופית.