בשל הגידול בעומס ובביקוש לחשמל בבירה ועל מנת להגביר את אמינות האספקה בבירה, מחוז ירושלים של חברת החשמל מתחיל בימים אלו בעבודות לקראת הנחת כבל מתח עליון תת-קרקעי חדש, שיחבר בין תחנת המשנה הסמוכה לאצטדיון טדי, לבין תחנת משנה קיימת ליד קיבוץ רמת רחל ובעתיד תחבר גם תחנת משנה עתידית הסמוכה לחניון אגד ברחוב משה ברעם.

הקו התת-קרקעי העתידי הינו באורך של כ- 2.5 ק"מ וכאמור, מטרתו להגדיל את אמינות, זמינות ואיכות החשמל לתושבי העיר, זאת, באמצעות סגירת מעגל חשמלי נוסף.

תוואי הפרויקט הינו מהחנייה של אצטדיון טדי, דרך שביל האופניים בקטע של פארק אלמליח (שכבר בוצעו הכנות בער ולא צריך לחפור אותו מחדש) ועד בית צפפא, ציר משה ברעם (מדרכה דרומית) ועד למתחם חניון אגד.

חברת החשמל משקיעה בפרויקט 50 מיליון ₪ והוא צפוי להסתיים בחודש דצמבר 2017.  

משה כהן, מנהל מחוז ירושלים של חברת החשמל אמר: "עוד בטרם תחילת הפרויקט ולקראתו, חברת החשמל השתלבה במגוון מיזמי התשתית שבוצעו בירושלים (ארנה, שביל אופניים, כביש בגין קטע דרומי) והכינה מבעוד מועד תשתית תת קרקעית לטובת הנחת הכבל העתידי".  כהן הוסיף והדגיש, כי "הנחת הכבל התת-קרקעי תעשה תוך התחשבות בסביבה כולל בחזות, ברעש, באבק, במרקם החיים הציבורי,  במינימום סגירת צירי תנועה ורחובות והחברה והקבלן המבצע מחויבים בדרישות מחמירות של עיריית ירושלים כמו שמירת שבת, ניקיון, בטיחות והכוונת הציבור".

חברת החשמל מתנצלת על אי הנוחות הזמנית, מודה על ההתחשבות ותעשה כל שניתן על מנת לבצע ולסיים את העבודה בהקדם האפשרי, תוך התחשבות במרקם החיים והסביבה בבירה.

תמונות: חברת חשמל