העיר ירושלים מתכוננת לאירוע היסטורי, מופע פורמולה ברחובות העיר עם המכוניות של פרארי, מרצדס, אאודי ועוד. מופעי פורמולה ירושלים, יתקיימו בתאריכים 13-14 ביוני, ותצוגת המכוניות תתקיים במתחם הרכבת בין התאריכים 13- 9 ביוני. במסגרת האירועים יתקיימו במשך יומיים מופעי נהיגה והמכוניות תחלופנה במסלול ייעודי ברחובות העיר , ולמרגלות חומות העיר העתיקה.

במופע ישתתפו גם מכוניות פרארי צ'אלנג', בנסיעות הדגמה על מסלול הרחובות בעיר.  עוד בתוכנית מופעים של רכבי סופרסטארס ודריפטינג  ססגוניים של מכוניות עתירות כוחות סוס  עם מנועי 8V. מארגני המופע מבקשים להעביר מירושלים באמצעות המופע הבינלאומי מסר של שלום ללא מחלוקות פוליטיות ומזמינים את כל חובבי הספורט באשר הם ללא קשר לדת גזע ומין לאירוע החשוב וההיסטורי.

גם חובבי הספורט המוטורי הדו גלגלי, ייהנו מהופעה מרהיבה וייחודית של רוכב הפעלולים הגרמני, הטוב בעולם, כריס פפייפר שיגיע לישראל בפעם הראשונה ובמיוחד לאירוע זה. צוות מקצועי בכיר של נהגים וטכנאים יגיע ארצה ממפעלי פרארי במראנלו איטליה, לטובת האירוע שיחבר את ישראל לרמה הגבוהה ביותר בעולם, בתחום הספורט המוטורי.

ראש העירייה , ניר ברקת ציין: "ירושלים מצטרפת לערים מובילות בעולם, שעורכות אירועי ספורט מוטורי בינלאומיים, עם מכוניות פורמולה 1 ותצוגת רכבי על, אליהם מגיעים מאות אלפי צופים המביאים לתרומה עצומה לכלכלת העיר, לתיירות ולמיתוגה של ירושלים בעולם. המסלול המתוכנן בירושלים יפהפה ואטרקטיבי ומשלב ברקע את חומות העיר העתיקה ונופיה הייחודיים של ירושלים עם אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בעולם. מדובר בהפקה עצומה שלא הייתה כמותה בישראל, אליה נרתמו גופים רבים ונותני חסויות בארץ ובעולם המסייעים בהפקתה ובמימונה.  אני מזמין את כל תושבי המדינה לבוא וליהנות מחוויה יוצאת דופן, כחלק מהתנופה בתחומי התרבות והספורט המתרחשת בירושלים בירת ישראל".