קונצרט מחווה לגארי ברתיניהתזמורת הקאמרית הישראלית בחגיגת שוברט כמחווה לגארי ברתיני מייסדה ולציון 90 שנה להולדתו

אילו היה גארי ברתיני בחיים, הוא היה חוגג בימים אלו את יום הולדתו ה-90. התזמורת הקאמרית הישראלית שייסד ברתיני לפני 52 שנים, חוגגת לו יום הולדת 90 מפואר במיוחד, אחרי הכל, לא כל יום מגיעה מורשת לגיל כזה וביחד איתה תופיע גם המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיניבהדרכת רונן בורשבסקי.

19-20.4 במוזיאון תל אביב,  22.4 באולם הנרי קראן בירושלים, 24.4 היכל התרבות דרום השרון.

בקונצרט זה תבצע התזמורת תחת ניצוחו של אריאל צוקרמן תבצע התזמורת בקונצרט זה את הסימפוניה מס 8 "הבלתי גמורה" וה"סטאבטמאטר" מאת פרנץ שוברט ובנוסף את היצירה "שירה לישראל" מאת חיים פרמונט.

"הבלתי גמורה" הסימפוניה בעלת שני פרקים, היא אחת היצירות היפות והידועות של שוברט, תהיה היצירה התזמורתית בקונצרט.לצדה תנוגן ה"סטאבאטמאטר" יצירה אוריטורית וגם בה מביא שוברט את הקול האנושי לקדמת הבמה בביצוע סולנים ישראליים מעולים-טליה אור, אשרי שגב,עודד רייךוהמקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיני. בתווך שבין שתי היצירות, תבוצעהיצירה "שירה לישראל" שכתב המלחין הישראלי חיים פרמונט כמחווה מוסיקלית לשירה הישראלית שנכתבה בארצנו בששת העשורים הראשונים לקיומה.

בינואר 1966 ערב הבכורה של התזמורת הקאמרית שייסד, סיפר גארי ברתיני על חזונו:"האנסמבל הקאמרי הישראלי נולד מתוך צורך כפול, ליצור במה מוסיקלית מתאימה לזמרים ולנגנים הישראליים המוכשרים, המעוניינים לפעול בשטח מוסיקלי נרחב ועשיר זה ולהביא לקהל חובבי המוסיקה ממיטב הרפרטואר הקאמרי, האינסטרומנטלי, הווקאלי, הקונצרטי והאופראי כאחת – רפרטואר אשר אינו תואם את אופי פעולתם הקבועה של המוסדות המוסיקליים הקיימים". עוד הוסיף ברתיני ערב הבכורה "אחד ממטרותיו העיקריות של האנסמבל היא הבאת תכוניותיו בקביעות לכל קצוות הארץ. ולשרת בנאמנות את היצירה הישראלית הטובה אשר יוקצה לה מקום קבוע בתכניותיו". למעלה מ-50 שנה מאותו הערב והתזמורת הקאמרית פועלת על פי החזון שייעד לה מייסדה.

בעונה זו של התזמורת הקאמרית הישראלית נזכה למספר קונצרטים מעולים ביניהם, קונצרט פתיחה מרגש בו תבוצע היצירה הישראלית "שיר השירים" לחליל ולתזמורת מאת נעם שריף אותה ינגן וכן ינצח מאסטרו אריאל צוקרמן. בהמשך יועלו האופרות קיסר אטלנטיס ודון ג'ובאני. על אופרות אלו נכתב לאחרונה "הצגה זו מצביעה בבירור על עולם האפשרויות הקורץ שלהעלאת אופרות קאמריות, אלטרנטיבה מתבקשת להצגות ענק מסוג אלה השכיחות למשל באופרה הישראלית". עוד יתארחו בעונה זו אמנים מארגנטינה, ברזיל, להקת רקדני קפוארה, 25 נגני מנדולינות, הזמר דויד ד'אור, והסולנים הגדולים של היום - הפסנתרן לוקאס וונדרצ'ק והכנר בינימין שמידט ויבלונסקי. אשר יהוו חלק מחוויה כוללת של הרצאות וסיורים לפני הקונצרטים, ו"אפטר פארטי"הרקדות עממיות או מפגש עם האמנים לאחר הקונצרטים. חלק משעות הקונצרטים יוקדמו ל 19:00 בערב בכדי לאפשר לקהל למקסם את החוויה וליהנות מהמשך הערב.

קונצרט מחווה לגארי ברתיני לציון 90 שנה להולדתו:

פרנץ שוברט – סימפוניה מס 8 "הבלתי גמורה"

חיים פרמונט – "שירה לישראל"

פרנץ שוברט – "סטאבטמאטר"

 מנצח – אריאל צוקרמן

סולנים:טליה אור – סופרן, אשרי שגב – טנור, עודד רייך – בריטון

המקהלה הישראלית ע"ש גארי ברתיניבהדרכת רונן בורשבסקי

 22.4.17 – הנרי קראון, ירושלים 21:15 כרטיסים: TICKETS.ICO.CO.IL 03-5188845, מחיר 100-180 ₪.

צילום: ארנולד ניומן 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה