שוק מחנה יהודה יהפוך למתחם אמנות אורבנית במסגרת "טאבולה ראסה"ציירים, פסלים, צלמים ואומנים גראפיים ייקחו חלק בפרויקט אומנות אורבאנית ייחודי בלב האזור שוקק החיים של שוק מחנה יהודה בירושלים.

 
האגף לאמנויות בעיריית ירושלים ממשיכים את המגמה המתמשכת לשיפור חזות הרחוב  והפעם באמצעות פרויקט "טאבולה ראסה"- לוח חלק.
במסגרת הפרויקט,  פחי זבל, קירות חשופים וקוביות בטון– כל אלו ועוד צפויים להפוך במהלך החודש הקרוב ליצירות אמנות אורבאנית. מצעי הרחוב השונים ברחובות הדקל, השקמה ובית יעקב, הסמוכים לשוק מחנה יהודה, יהפכו לתוצרי אמנות עירוניים.  
ציירים, פסלים, צלמים ומעצבים גראפיים, הלוקחים חלק בפרויקט, נקראו להתייחס לאלמנטים הציבוריים ברחובות אלו כאל לוח חלק עליו יוכלו ליצור יצירות מקור, בהשראת האווירה הייחודית של שוק מחנה יהודה והדמויות הירושלמיות המרכיבות את הפסיפס המקומי. בין עבודות האומנות שיעטרו את מתחם השוק: דיוקנו של טדי קולק המורכב ממאות פקקי בקבוקים של האמנית עינת שטקלר. פרשנות איורית לשירו של חנוך לוין "אין מקום לשניים על עמוד החשמל" של האמנית שלומית סגור. החמארות- שחקני השש-בש של  השוק של  האמן תום בכר ועוד.  

מייצגי האומנות בתערוכת הרחוב יוצגו לציבור החל מה-18 בספטמבר.
הקהל מוזמן להגיע ולחזות בשינוי שהתחולל בחזות הרחוב. העבודות יוצגו ברחובות הדקל, השקמה ובית יעקב הסמוכים לשוק מחנה יהודה. 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה