ליישומים וכלים מבוססי דפדפן יש כמה יתרונות ברורים: הם נגישים מאוד - מחייבים רק חיבור לרשת, חינמיים, ובדרך כלל מדובר בגרסאות קלות ופשוטות יותר לתפעול של הדבר האמיתי.

חלק מהפתרונות הם מבוססי ענן - מה שהופך אותם לאפילו יותר נגישים, מכל מקום וללא בעיות אחסון או ניהול קבצים.

בלי תשלום או דמי מנוי, בלי להוריד אפליקציות או תוכנות כבדות למכשירים, ובלי לשבור את הראש עם סרגלי כלים מסובכים.

בחלק מהמקרים, מדובר בפתרונות רלוונטיים ושמישים במיוחד, שיעשו לנו את החיים קצת יותר קלים, ושלרובנו בכלל אין מושג שהם קיימים.  

פיקסלס

אופיס 365

לא מוכרחים להסתבך עם התקנות, להתחנן לחבר ההוא עם קובץ ההתקנה או לשלם מחיר מלא על חבילת התוכנות הפופולרית של מיקרוסופט.

גישה מקוונת לוורד, פאוור פוינט, אקסל, וואן נוט וגם סקייפ ותוכנות נוספות - הכל נגיש בחיבור לדפדפן.

אופיס המקוון עובד בצורה דומה לכלים המקוונים של גוגל - כשהכל נשמר ומגובה בענן בצורה מיידית. וכן, זה ממש בחינם. כל מה שצריך לעשות זה לוודא שיש לכם שם משתמש, ואפשר להתחיל לעבוד.

נכנסים לאתר של אופיס, נרשמים עם כתובת מייל וסיסמה, ויש לכם גישה לכל הטוב של אופיס 365, מכל דפדפן. 

https://www.office.com/?auth=1 

הצורב האוטומטי

לא מוכרחים להסתבך עם פוטושופ בשביל כל עריכה קטנה של תמונות. אתר Remove Image Background עושה בדיוק את מה שהוא מוגדר לעשות - צורב את הדמויות מתוך הרקע של התמונה, ובצורה די איכותית.

מה שבאמת נפלא בו, הוא שאתם לא צריכים בכלל לגעת בעכבר. פשוט מעלים תמונה, ובתוך כמה שניות מקבלים גרסה להורדה ללא רקע. בחינם לגמרי, ובלי להזדקק לשירותיו של מעצב גרפי.

Pixabay

https://www.remove.bg/ 

מעבדה מוזיקלית

אם נגמרו לכם התירוצים והסיבות לא לחקור את היכולות המוזיקליות שלכם, אפשר בהחלט להתחיל ברשת. Chrome Music Lab מבית גוגל, הוא אתר פשוט ללמידה ראשונית של אקורדים ומבנים מוזיקליים, ויש בו גם כלי די כייפי ליצירת מוזיקה בצורה עצמאית ומקוונת - Song Maker, שאליו תוכלו להקליט ישירות גם ערוץ שירה.

https://musiclab.chromeexperiments.com/Experiments 

ועוד כמה בקטנה

אתר CuePrompter מאפשר לכם להריץ פרומפטר על הדפדפן בצורה הכי פשוטה ונוחה. כי אף פעם אתם לא יודעים מתי תזדקקו לטקסט רץ מול העיניים. עובד מעולה גם בעברית.

https://cueprompter.com/

אם חשקה נפשכם בגיף מונפש אבל היכולות הטכניות שלכם ברצפה - אתר Giphy עושה את זה בדרך הכי פשוטה שאפשר, וגם מאפשר לכם לשתף את הקובץ בקלות.

https://giphy.com/

מסתבכים עם קובץ קורות-חיים? צריכים לרענן אבל לא לגמרי יודעים איך? גם כאן יש די הרבה אתרים ברשת שיעשו את זה בשבילכם.

דוגמה טובה ותומכת בעברית היא CV Maker, פשוט ממלאים את כל הפרטים ומקבלים קובץ מוכן ומעוצב. אפשר לשלם קצת בשביל עיצובים מתוחכמים יותר, וכמובן שאפשר לייצא בפורמטים שונים.