צילום   פיקסלס.

יש לוודא כי הטרמפולינה בעלת תו תקן בינלאומי מוכר ומומלץ שיהיה גם תו תקן של מכון התקנים הישראלי. רכשו טרמפולינה אך ורק מיבואן מוכר ואמין ולאחר שקיבלתם ייעוץ מקצועי. רכשו דגם איכותי ובטיחותי עם רפידות הגנה על הקפיצים והחיבורים. מסביב למתקן צריכה להיות רשת הגנה בגובה 185 סנטימטר לפחות שמשטח הקפיצה יהיה איכותי ועמיד.

הטרמפולינה צריכה להיות ממוקמת באזור חשוף ורחוק יחסית מעצים, מתלה כביסה ממתכת, שערים, גדרות, קיר בטון ומכל מכשול הנמצא צמוד אליה. השאירו לפחות 2.5 מטרים מסביב לטרמפולינה ללא מכשולים שונים ונקו את השטח מאבנים, צעצועים, אופניים וסכנות נוספות.

בבואכם למקם את הטרמפולינה בחצר, הכינו את השטח שעליו היא תשב, יישרו את השטח והוציאו מכשולים נוספים כמו סלעים, אבנים וכו'. הטרמפולינה צריכה להיות ממוקמת על משטח יחסית רך כמו חול, דשא סינטטי או טבעי או משטח גומי המתאים במקרה של נפילה.

את הטרמפולינה חובה לרכוש עם רשת הגנה המקיפה את הקצוות שלה ומגינה מפני נפילות בזמן שהילדים קופצים בתוכה, בעדיפות לרשת שמקיפה את כל הטרמפולינה באופן מלא ושניתן לסגור את הפתח של עם ריצ'רץ' או קליפסים לבטיחות נוספת. וודאו כי אכן הרשת סגורה במהלך השימוש.

הגיל המומלץ לשימוש בטרמפולינה הוא מגיל 6 ומעלה. אם כמה ילדים קופצים בו זמנית בה, יש לוודא כי כולם באותם גילאים.

הטרמפולינה חייבת לעמוד על לפחות 12 רגליים על מנת שישמרו טוב על יציבותה, גובהה צריך להיות 3 מטרים מהרצפה ומשקלה לפחות 80 קילוגרמים, משקל נמוך יותר פירושו ברזלים קלים יותר דבר המעיד על חיסכון בברזל וזה יפגע ביציבות שלה. לצפייה בטרמפולינות, לחצו: https://www.toyhouse.co.il/category/טרמפולינות-לחצר-1

לפני השימוש בדקו כי כל החלקים  והקפיצים תקינים, אם ישנם חלקים שחוקים אסרו על שימוש בטרמפולינה עד להחלפת החלק.

הקפיצה מתבצעת אך ורק ברגליים יחפות או עם גרביים

שימו לב! הסירו את סולם הגישה לטרמפולינה בסיום השימוש כדי למנוע גישה לילדים קטנים לטפס ובזמן השימוש בטרמפולינה וודאו כי יש מבוגר אחראי המשגיח על הילדים ולא עוזב אותם אפילו לדקה.

אם לא רוכשים טרמפולינה העומדת בכללים הללו זה עלול להיות מאוד לא בטיחותי עבור המשתמש, לכן אם החלטתם לרכוש טרמפולינה לחצר השקיעו ורכשו טרמפולינה איכותית עם תווי תקן המעידים על רמת בטיחות גבוהה ועל בדיקת מחמירות. אל תחסכו כסף כזה נוגע לבטיחות ילדכם ושל משפחתכם. רכשו טרמפולינות עם תווי תקן מוכרים.