סגנונות עיצובי פנים לבתים ירושלמיםבעבר היה נהוג לטעון שבתים ירושלמים הם שונים במהותם מבתים במרכז הארץ, הן מעצם המבנה שלהם והן מעצם השימוש באבן ירושלמית, שימוש שהיה פופולארי בזמנו רק בירושלים. עם השנים הטענה הזאת מעט נעלמה, שכן הבנייה בכל הארץ הפכה להיות אחידה, ועל כן מה שהיה מתאים לתל אביב היה מתאים גם לירושלים ולהיפך.

ובכל זאת, היום אנחנו יכולים למצוא מעצבי פנים אשר מציעים סגנונות עיצובי פנים ייחודים למבנים ירושלים, בין אם זה מבנים קטנים או גדולים. הסיבה היא, ניסיון ליצור ייחוד לבתים אלו וכן אפשרות להתאים את המבנים לסביבה הירושלמית, הסביבה אשר משלבת מבנים בסגנון ירושלמי קלאסי, מבנים בסגנון ערבי ועוד שורה של סגנונות בנייה שאינם מוכרים כל כך במרכז הארץ ויותר אופייניים באזור ירושלים.

לפני שנציג 4 דוגמאות לעיצוב פנים בחלקים שונים של הבית, חשוב להדגיש שאין זה מחייב להיעזר במעצב פנים ממקום כזה או אחר בשביל לעצב בית ירושלמי, למרות שמן הסתם, מעצבי פנים ירושלמים מכירים יותר את הסגנון המקומי, מתמחים בו יותר וסביר להניח שהם ידעו להביא לידי ביטוי רעיונות אשר יתאימו יותר לסגנון המבנה הירושלמי מאשר מעצבי פנים מערים אחרות בארץ.

4 דוגמאות של עיצוב פנים ל-4 חלקים בבית

כניסה ראשית – אומרים שהרושם הראשוני הוא הכי חשוב, ולכן גם העיצוב של כניסת הבית היא דבר חשוב, הרי כל אחד עוברה דרכה ויכול להתרשם האם המקום מעוצב בצורה ייחודית או לא.

במקרה של כניסה ראשית, הרי שניתן להשתמש בדלתות מעוצבות מודרניות או קלאסיות ולא להסתפק בדלתות פלדלת רגילות. על הדלתות ניתן גם להוסיף דלת רשת שמספקת למקום מכובדות.

הכניסה מבחוץ, אם מדובר בכניסה קלאסית ייחודית, רצוי לשמור אותה אם לא, אז ניתן ליצור קשתות בסגנון ערבי, עם אבן ירושלמית זה יכול להיות מאוד מרשים ומעניין.

סלון – החלק המרכזי בבית, כאן יתבצע חלק גדול מעבודתם של מעצבי פנים. ראשית, חשוב שהמקום יהיה מרווח, פתוח ומואר, לכן רצוי לשלב אותו עם המרפסת על מנת שיכנס הרבה אור פנימה. ניתן לשלב בו חלונות ערביים גם כאן, בשביל האווירה הירושלמית, אפשר להוסיף אח לשימוש בלילות קרים וכן ריהוט וינטאג' ישן.

חדרי שינה – כיום נהוג לבנות חדר שינה שלצידו חדר ארונות ואז מפנים שטח ניכר מהחדר, כמו כן נשלב בו כמובן פרקט מרשים, נדאג לקירות לבנים חלקים, ולא נשכח לחבר את החדר לשירותים לבנים, מלכותיים.

מטבח – עוד חלק מהותי בבית בו תתבצע עבודה רבה. מטבח ירושלמי הוא מטבח קטן, צפוף, מטבח בסגנון כפרי, כשעל קירותיו אפשר למצוא חלונות עם קשתות בסגנון ערבי. ארונות המטבח והשיש יהיו כהים, כאשר לצורך הגיוון אפשר להשתמש במוטיבים בצבע כחול או תכלת. כמו במטבחים רבים, גם כאן נדאג שהמטבח יהיה פתוח ולא סגור. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה