שוב עוקץ קשישים: חשוד נעצר לאחר שעקץ אלפי שקלים מקשישיםחוקרי משטרת ישראל עצרו גבר בשנות ה-30 לחייו בחשד שעקץ אלפי שקלים מקשישים תוך שמתחזה לאדם תמים המנסה לעזור להם להשתמש בכספומט, תוך כדי כך שניצל את תמימותם, משך אלפי שקלים מחשבונם ונעלם עם הכסף

בעקבות תלונה על עוקץ קשישים במכשירי כספומט בירושלים, פתחה המשטרה בחקירה מאומצת ממנה עלה, כי חשוד שהתחזה לאדם תמים "טוב לב" המנסה לעזור לקשישים, בשנות ה 80 לחייהם, להשתמש בכרטיס האשראי בכספומט. 

החשוד נהג לערוב לקורבנותיו הקשישים בסמוך למכשיר הכספומט, נעמד מאחוריהם בתור וכאשר הם ניסו למשוך כסף מהכספומט הוא היה מתחיל, על פי החשד, לעזור להם במלאכת הוצאת הכסף והקבלה תוך שמנצל את תמימותם, ומקיש סכום כסף של אלף ₪  וגונב אותו.

במהלך החקירה, הצליחו החוקרים להתחקות אחר החשוד ולחשוף את זהותו, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-30 לחייו, ובתחילת השבוע הוא נחקר ונעצר.

החוקרים הצליחו לאתר את הכספים שנגנבו, פגשו בקורבנות והשיבו להם את כספם.
כנגד בחשוד ניתנה הצהרת תובע על ידי יחידת התביעות של המשטרה ובית משפט האריך את מעצרו עד ליום 12.4 לצורך הגשת כתב אישום.

במשטרה ציינו, "אנו עדים לצערנו לתרגילי עוקץ חסרי רגש כלפי האוכלוסייה הקשישה אליהם פונים העבריינים בדרכים שונות ומצליחים לגנוב את כספם. אנו שמחים שפעם נוספת הצלחנו לעצור חשוד שפגע ברכושם של בני הגיל השלישי, ולהשיב את הכסף המשמש למחייתם״.

אילוסטרציה: פלאש 90.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה