הבוקר (יום ב׳) נפתחו הקלפיות ברחבי העיר, 410,615 ירושלמים, סה"כ: 6,339,729 בעלי זכות בחירה עתידים לעצב את עתידה של מדינת ישראל בארבע שנים הבאות ויבחרו את נציגיהם לכנסת ה־23. ההצבעה תיערך ב־10,460 קלפיות ברחבי הארץ, מהן 3,940 קלפיות נגישות ו־2,189 קלפיות נגישות מיוחדות.

לרגל הבחירות לכנסת ה-23, ועדת הבחירות המרכזית החליטה כי שירותי הנסיעה בתחבורה הציבורית הבינעירונית יהיו פתוחים לציבור הרחב, חינם, החל מהשעה 20:00 בערב שלפני יום הבחירות (1.03.2020), ועד לתום השירות ביום הבחירות (2.03.2020).

ממשטרת ישראל נמסר כי היערכותה המיוחדת לקראת הבחירות הסתיימה, וכי כ-17 אלף שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יפעלו במהלך יום הבחירות לשמירה על הסדר בקלפיות ובאתרי הטבע ובחופים, שאותם צפויים לפקוד רבים בעקבות יום השבתון. כמו כן, שוטרי התנועה והסיור יתפרסו ברחבי הארץ בכדי לפעול להסדרת התנועה בכבישים ולהכוונתה, ולמתן שירותי משטרה מיטביים לאזרחי ישראל.

איך מצביעים?הבחירות לכנסת מתבצעות בהצבעה לרשימת מועמדים, המוגשת על ידי מפלגה. לכל רשימה אות או אותיות וכינוי - שמופיעים על גבי פתקי הצבעה. הפתקים עומדים לרשות המצביעים, שבוחרים בפתק עם הרשימה בה הוא מעוניין. 

מה צריך להביא לקלפי?
יש להביא תעודה מזהה, אחת מהשלוש הבאות: תעודת זהות, דרכון או רישיון נהיגה הנושאים את תמונת הבוחר/ת. איש כוחות הביטחון יכול להשתמש גם בתעודה צבאית (חוגר/קצין/נגד), תעודת שוטר או תעודת סוהר. אין חובה להביא את ההודעה לבוחר, אך מומלץ להביא אותה, כדי להקל על ועדת הקלפי באיתור שמכם ולזרז את ההליכים.