בית הדין האזורי בירושלים דחה בתחילת השבוע את בקשת המרכז הרפואי הדסה לצו מניעה לשביתה בבית החולים, וזו תצא לדרך החל מיום ג' משעה 6:00 בבוקר. בית החולים עתיד לפעול החל מיום זה במתכונת שבת. בהחלטתו ציין השופט כאמל אבו קאעוד כי השביתה ננקטת כצעד אחרון ולאחר שהצדדים ניסו להגיע לפשרה, אך למרות הדיינות ארוכה בבית הדין - לא הגיעו הנהלת בית החולים והרופאים לעמק השווה.

כזכור, השביתה באה על רקע סכסוך עבודה בין הנהלת בית החולים לרופאים בנוגע להעסקת מתמחים במוסד הרפואי. הרופאים מוחים על ביטול העסקת מתמחים שהיו אמורים להתחיל לעבוד בבית החולים החודש, ולמרות שכבר סוכם כי יתחילו את התמחותם בבית החולים.

מהדסה נמסר: "הדסה קיבלה את פסיקת בית הדין לעבודה ותבקש מחר רשות ערעור.
מנכ״ל הדסה, פרופ׳ זאב רוטשטיין, שב ומבקש מרופאי בית החולים לגלות אחריות לשלומם של מטופליהם ולהמנע משביתה שתוצאותיה תהיינה לבטח הרסניות לבית החולים וישאירו חותם למשך זמן רב. יש להגיע להחלטות משותפות באשר לשכר הרופאים האקדמים הבכירים במו״מ ולא בדרך כה פוגענית עבור כולם."

חבר מועצת העיר ירושלים ומחזיק תיק הבריאות חיים אפשטיין בתגובה על החלטת בית הדין המאפשרת שביתה בהדסה : "בימי החורף מערכת הבריאות נמצאת בתפוסה של יותר מ100%, בימים כאלה מצופה ממקבלי ההחלטות בהסתדרות הרפואית, לא להוסיף קושי על הקושי שבו מצויה מערכת הבריאות. זו לא העת לשביתה. את הוויכוחים ככל שישנם בין הרופאים להנהלת הדסה, יש לעשות סביב שולחן המשא ומתן. תשאירו את החולים שזקוקים לרופאים מחוץ למאבק. אני מבקש מההסתדרות הרפואית להבין את הסכנה הנשקפת מהשביתה ולהורות על ביטולה".

סגן ראש עיריית ירושלים אברהם בצלאל ( ש"ס) בתגובה על החלטת בין הדין המאפשרת להשבית את בית החולים 'הדסה': "השירות הציבורי זקוק לאנשים מקצוע מן המעלה הראשונה, כאלו שיכלו לעשות המון כסף בחוץ ובחרו לשרת הציבור. פרופ' רוטשטיין משקיע את כול כולו בשיקום בית החולים 'הדסה' וקידומו. כאיש שהעיר ירושלים ותושביה חשוב לו יותר מהכל, אני קורא להסתדרות הרפואית קודם להימנע מהשביתה המיותרת שפוגעת בתושבי העיר
במקביל, קורא לכל הצדדים להתכנס סביב שולחן אחד ולפתור הכל לשביעות רצון כולם".


צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90.