משה ליאון: "בקרוב ירושלים תהיה נקייה"בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת ראש העיר ירושלים, משה ליאון הבטיח כי בקרוב ירושלים תהיה נקייה יותר; "מתוכננת רפורמה שלמה בנושא, בקרוב נצא לדרך וכולם יבנו. מספיק להסתכל על תקציב שפ"ע ותברואה לשנת 2019 בשביל להבין את סדרי הגודל"

ראש העיר ירושלים, משה ליאון התארח אתמול (ד') בוועידת איגוד התאגידים העירוניים המתקיימת באילת.  במסגרת הועידה השתתף רהע בפאנל "אחד על אחד" בהנחיית קרן מרציאנו וכאשר נושאו העיקרי של הפאנל היה נקיון העיר. ליאון הבטיח כי בקרוב ירושלים תהיה נקייה יותר; "מתוכננת רפורמה שלמה בנושא, בקרוב נצא לדרך וכולם יבנו. מספיק להסתכל על תקציב שפ"ע ותברואה לשנת 2019 בשביל להבין את סדרי הגודל", אמר ליאון.

 "עלינו להגדיל את מספר העובדים לניקיון, להביא למודעות הציבור את נושא השמירה על מרחב הציבורי, יש מחסור גדול באשפתונים ברחובות. אין שירותים ציבוריים במחנה יהודה. לקחתי לניהולי את תיק התברואה ושפ"ע ואני מטפל בנושא באופן אישי, נשתמש גם באמצעי אכיפה אם נידרש, לא יהיה מצב שאדם יזרוק לכלוך ברחוב ולא בפח אשפה, לא יכול להיות שבתל אביב בעלי הכלבים יאסופו את הצרכים של הכלבים ובירושלים לא".

ליאון התייחס גם למצב הכלכלי של העירייה ואמר: "אין גירעון בירושלים, אין גרעון שוטף. לא טוב לנו שאנחנו אשכול 2 אך כשאתה שקוע אין הבדל אם אתה בחוב כזה או אחר כי אתה בשלב שאתה לא מרוויח כלום. זה מצב לא טוב עם אתגר גדול ואני יודע שאעלה את ירושלים על המסלול.  יש לי אתגר רציני להעלות את ירושלים לפסי צמיחה וכלכלה ויש לי את היכולת לעשות זאת. נטל ההוכחה עליי, אני יודע את זה עלינו לבדוק מה גורם לצמיחה וכך לגרום לתקציב של הרשות עמ לייצר הכנסות נוספות.

הבעיה הגדולה שאיתה אני מתמודד היא שיש בעיר הרבה מאוד סטרטאפים והייטק אבל אין משרדים לשכן אותם כרגע ולכן הם עוזבים, בכוונתי לבנות מאות אלפי מטר של תעסוקה ולהשגיח על לוח זמנים מהיר". אמר ליאון.

משה ליאון ויצחק בורבא- יו"ר איגוד התאגידים העירוניים

עוד הוא סיפר כי בחמש השנים האחרונות בנו בסה"כ 10000 יחידות דיור ולכן לא מגיעים תושבים חדשים לירושלים. " אני הולך לבנות בתלפיות 9000 יחידות דיור. כדי להביא צעירים צריך לבנות מגדלים לגובה. ככה אפשר לעלות לאשכול 3 ו 4".

בהתייחסו לסוגיית מחנה יהודה אמר: "מחנה יהודה לא ייסגר, גם לא מתחם התחנה. נעשה הכל כדי שיהיו בירושלים כמה שיותר בילויים וכיף. בוא נצא מהאגדות. החרדים רוצים לבלות בירושלים כמו החילונים. החרדים הם לא אויב העם הם רוצים לחיות עם החילונים ביחד וכך יהיה. אנחנו נשמור על הסטטוס קוו לטובת כולנו".

קרדיט צילום: דורון סהר.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה