חוות הנוער הציוני תשיב 19 דונם למדינה - יאפשר הקמת דירות בירושלים316 יחידות דיור יבנו בלב אזור ביקוש - 70% במחיר למשתכן. כך נחתם היום, ראשון, בין משרד האוצר, עיריית ירושלים ורשות מקרקעי ישראל לבין חוות הנוער הציוני. השר כחלון: "מגיע לתושבי ירושלים ליהנות ממהפכת הדיור במדינת ישראל". ראש העיר ליאון: "עיריית ירושלים בראשותי תגייס את כל משאביה על מנת להשאיר את הזוגות הצעירים בעיר - זוהי רק יריית הפתיחה"

רשות מקרקעי ישראל וחוות הנוער הציוני הגיעו להסכם במסגרתו תושב קרקע בהיקף של כ- 19 דונם  משטחי החווה - למדינת ישראל, לטובת הקמת שכונת מגורים בת 316 יח"ד ב-6 בניינים.

שבעים אחוז מיחידות הדיור יוקצו לפרויקט מחיר למשתכן. התוכנית משולבת בחלקה עם שימושי מסחר ותעסוקה ועל פי אומדנים ראשונים צפויה להניב הכנסה למדינה בשווי מאות מליוני ש"ח. השטח שיפונה משמש כיום כחווה חקלאית שתועתק אל תוך שטח כפר הנוער. 

שר האוצר משה כחלון, ראש עיריית ירושלים משה ליאון ומנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שימרון חתמו על ההסכם עם חוות הנוער הציוני בטקס בירושלים היום (א'). 

ההחלטה המקורית על העברת השטח מחוות הנוער למדינה התקבלה במועצת מקרקעי ישראל בנובמבר 1969, אך ההחלטה לא יושמה במשך כמעט 50 שנה.

כפר הנוער משתרע על שטח של כ-60 דונם הנמצא מערבית לשדרות ש"י עגנון והוא כולל כפר נוער חקלאי, כפר נוער אוטיסטי ומוסד חינוכי ציוני לעולים חדשים מכל תפוצות העולם ולתלמידים מרחבי העיר ירושלים וסביבותיה, לרבות תלמידים ממסגרות החינוך המיוחד.

בכפר הנוער פנימייה ל-400 בני נוער, חטיבת ביניים ותיכון הכוללים גם 200 תלמידים מירושלים ומסביבותיה. מרבית בני הנוער הינם עולים חדשים וותיקים כולל כ-100 ילדי נעל"ה (נוער עולה לפני הורים).

במסגרת ההסכם שנחתם תממן רשות מקרקעי ישראל את העתקת פעילות החווה החקלאית  אל שטח כפר הנוער בהיקף של 15 מיליון שקלים. בנוסף , תוסדר פעילות בית הספר בחוזה חכירה.

שר האוצר ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל משה כחלון: "שוק הדיור במדינת ישראל עובר מהפכה בארבע השנים האחרונות עם שיא בתכנונים, שיא בשיווקים, מחירי דיור שיורדים ודירות במחיר למשתכן שנמכרות לזוגות הצעירים במחיר הוגן. מגיע לתושבי ירושלים גם ליהנות מהמהפכה הזו והיום אנחנו עושים צעד גדול לכך. במשך עשרות שנים התמהמהו ממשלות ישראל מלממש את חלקת הקרקע הזו שיחיו בה 316 משפחות. מה שהכי חשוב מבחינתי, הוא שחלק ניכר מהדירות יוקצו לפרויקט מחיר למשתכן, כך שלזוגות צעירים תהיה אפשרות לקנות דירה בלב אזור הביקוש בירושלים."

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "הבטחתי ואני מקיים. תוספת של 316 יח"ד זוהי בשורה לעיר, ובעיקר לזוגות הצעירים הירושלמים, כ- 70% מהדירות בפרויקט יוקצו למחיר למשתכן עבור הזוגות הצעירים בעיר. ירושלמים יקרים, זוהי רק יירית הפתיחה. תוספת של 316 יחידות דיור היא תוספת של 316 משפחות וזוגות צעירים נוספים בעיר וזוהי הבשורה האמיתית. עיריית ירושלים בראשותי תגייס את כל משאביה על מנת להשאיר את הזוגות הצעירים בעיר ולחזק את בירת ישראל, זוהי רק יריית הפתיחה. אני רוצה להודות לחוות הנוער הציוני, לשר האוצר ולרמ"י, זהו לא צעד של מה בכך, אתם שותפים מלאים."

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון: "מדובר בהסכם חשוב שיניב תוספת יחידות דיור לירושלים. רמ"י רואה בקרקע מחולל פיתוח משמעותי ותוסיף לקדם בירושלים עוד ועוד תוכניות בכל משבצת קרקע אפשרית על מנת להגדיל ולפתח את בירת ישראל."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה