המצטיינים של השנה: החיילים המוערכים מירושליםמקצועיות, השקעה, אחריות, העבודה הקשה והמסירות: אלו המאפיינים של החיילים המצטיינים- תושבי העיר שקיבלו אותות הצטיינות על פועלם בשנה החולפת

מצטיין מפקד אוגדה 36, רב״ט עמנואל מרןביום שני התקיים טקס מצטיינים של אוגדה 36, אוגדה משוריינת סדירה הנמצאת תחת פיקוד הצפון. הטקס החגיגי התקיים בראשות מפקד האוגדה, תא"ל אבי גיל, ובו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם רב"ט עמנואל מרן, לוחם בהנדסה קרבית בחטיבה 7.

עמנואל מרן, בן 21, עלה לארץ לפני ארבע שנים מצרפת כשהיה בן 17. "תמיד רציתי לעלות לישראל", מספר עמנואל, "אנחנו משפחה מאוד ציונית. אחי עלה לארץ 5 שנים לפני וגם הוא דחף אותי שאגיע". עמנואל למד בישיבת אור וישועה בחיפה במשך שלוש שנים. הוא התגייס להנדסה קרבית ולאחר שישתחרר מתכנן לחזור לתקופה נוספת בישיבה. עמנואל עבר הכשרה קרבית מלאה של חיל ההנדסה הקרבית. הוא משרת בחטיבה 7, חטיבת השריון הראשונה שפועלת מהקמת המדינה ועד היום ומבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר. " הצבא נותן אפשרות להכיר את עצמנו יותר טוב גם במצבים לחוצים", מוסיף, "אני יודע שאנחנו תורמים למדינה באמת". היום כל משפחתו של עמנואל, הוריו וששת אחיו, עלתה לישראל והוא גר יחד עם הוריו בירושלים.

בזכות המקצועיות וההשקעה קיבל עמנואל הצטיינות ממפקד אוגדה 36.

 

מפקד גדוד 869, סגן לירון אליאס: 

ביום חמישי ה-6.9 יתקיים טקס מצטיינים של גדוד 869. הטקס החגיגי יתקיים ברשות מפקד הגדוד, סא"ל תומר מלצמן, ובו יקבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סגן לירון אליאס.

סגן לירון אליאס, בת 22, מתגוררת בפסגת זאב שבירושלים. לירון התגייסה בפברואר 2015 לתפקיד תצפיתנית בגדוד 595, שם היא שירתה כ-7 חודשים. לאחר מכן יצאה לפיקוד ומשם באופן ישיר לקורס קצינים בבה"ד 1. לאורך השירות הייתה לירון מפקדת בקורס מפקדות, מפקדת מחלקה בגדוד 595 וכיום היא משרתת כסגנית מפקדת פלוגה במצפה עדי, בגזרת 769. "הגעתי לגיוס לתפקיד תצפיתנית עם קצת דעות קדומות אך ברגע שהגעתי לקו התאהבתי לחלוטין", היא מספרת, "אני זוכרת במיוחד את האירוע הראשון שלי בתור מ״מ, אירוע ירי של כוח דאע״ש לעבר גסד״ר גולני. בשבילי זה היה אירוע מעצב שלמדתי ממנו המון".

 

בזכות העבודה הקשה ימים ולילות, הנתינה והמקצועיות קיבלה לירון הצטיינות ממפקד גדוד 869.


מצטיין מפקד חטיבה 188, סמ"ר עידו זרחיה: 

ביום חמישי ה-6.9 יתקיים טקס מצטיינים של חטיבה 188, חטיבת שריון הנמצאת תחת פיקוד הצפון, הטקס החגיגי יתקיים בראשות מפקד החטיבה, אל״ם גל שוחמי, ובו יקבלו תעודות הצטיינות חיילים אשר ראויים להוקרה על שירותם הצבאי. בין המצטיינים גם סמ"ר עידו זרחיה קה"ד גדוד 71 בחטיבה 188.

סמ"ר עידו זרחיה, נולד וגדל בירושלים. הוא למד ביאסא והרחיב כימיה. עידו התגייס במרץ 2016 לשריון. "אני בא ממשפחה של שריונרים", מספר, "סבי היה קצין בחטיבה 7 בפריצת דרך בורמה, אבי היה מפקד פלוגה בחטיבה 7 ומלחמת יום כיפור נלחם בחטיבה 401 ואני הגעתי לחטיבה 188 ואני מאוד שמח על כך".  עידו עבר הכשרה של שריון שנמשכה כשמונה חודשים, הוא יצא באופן ישיר לקורס מפקדי טנקים, הגיע לפלוגת כפיר, גדוד 71, בחטיבה 188. "יצאתי לפיקוד מתוך רצון לחנך ולקחת אחריות. הייתי מפקד טנק בגבול לבנון ובסוף הקו נכנסתי לתפקיד הקה"ד- קצין הדרכה", ממשיך, "כחלק מהתפקיד אני מתכנן את תחום המשאבים בגדוד ומשמש כיד ימינו של קצין האגם הגדודי. אני עוזר בתכנון והוצאת אימונים לפועל ובמהלך תעסוקה מבצעית דואג לקישור לרמה הממונה". בתפקידו מפגין עידו אחריות רבה.

 

עידו מפגין אחריות ומסירות ועל כן קיבל הצטיינות ממפקד חטיבה 188.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה