בוא לחגוג בכנסת עם שרית חדד וסטטיק ובן אלבמסגרת חגיגות 70 למדינה ולכנסת ישראל: אירוע לילות לבנים במשכן הכנסת בלילות של ה-13 וה-14 ביוני ייערך בכנסת אירוע ראשון מסוגו - הכנסת תארח במשכן את מיטב האמנים לשני לילות של מסיבה ישראלית בהשתתפות הקהל הרחב

אירוע לילות לבנים שיערך ב-13 וה-14 ביוני כחלק מחגיגות ה-70 למדינת ישראל ולכנסת, הינו שיתוף פעולה בין כנסת ישראל לבין המשרד לירושלים ומורשת והמשרד לשוויון חברתי.

יש להדגיש כי אירוע 'לילות לבנים בכנסת' הנו אירוע אחד מתוך סדרת אירועים ופרויקטים מיוחדים שהכנסת מקיימת ועתידה לקיים לציון 70 שנים להיווסדה.

למשך שני לילות תוקם ברחבת הכנסת המפורסמת במה עליה יופיעו אמנים מובילים אשר פונים לכלל הגילאים והסגנונות בישראל של אז והיום בינהם:

סטטיק ובן אל, הדג נחש, שרית חדד שתארח את קרולינה, יזהר אשדות שיארח את פיטר רוט, אילנית תארח את יזהר כהן וישראל גוריון ואסף אמדורסקי ישירו משירי הדודאים*.

בין המופעים יוקרן על כל חזית המשכן- סמלה המסחרי של הכנסת, וידאו מאפינג ענק וראשון מסוגו, הכולל דימויים מרהיבים מחיי האומה הקשורים ל- 70 שנות פועלה של הכנסת.. 

עוד יופיעו: להקת חיל חינוך, אנסמבל חיבה, להקת שהריאר להקת Re-vital of Israel, להקת הורה ירושלים ותזמורת כלי הנשיפה מארש דונדורמה. כל אחד מהלילות המיוחדים הללו יסתיים במסיבת אזניות המונית לצלילי מוסיקה ישראלית.

לטובת המשתתפים באירוע, הכנסת תפתח את שערי הגן הארכיאולוגי הייחודי שבשטחה אשר לצורך האירוע יואר בתאורה אמנותית. בנוסף יוכלו האורחים לנוח במערכות ישיבה מיוחדות שיפוזרו על המדשאות שליד רחבת הטקס וכן לעלות למרפסות המשכן וליהנות מתצפית מרהיבה על ירושלים.

*הכניסה לאירועים חופשית אך נדרשת בהרשמה מראש  באתר "לילות לבנים בכנסתhttps://tickchak.co.il/knesset?ref=nwc

מספר המקומות מוגבל על פי הנחיות משמר הכנסת.

יושב ראש הכנסת חה"כ יולי (יואל) אדלשטיין: "חגיגות השבעים לכנסת הן הזדמנות מצוינת לפתוח לעם ישראל את בית המחוקקים שלו. הכנסת לא שייכת לנבחרי הציבור, להיפך, היא שייכת לציבור הבוחרים. אירוע לילות לבנים בכנסתיפגיש ויאחר בין קצוות שונים בחברה הישראלית, שמיוצגת במלואה במשכן. נחגוג כולנו יחד, בעיר בירתנו ירושלים שבעים שנים של דמוקרטיה משגשגת בכנסת ישראל!"

השר להגנת הסביבה והשר לירושלים ומורשת חה"כ זאב אלקין: ?אני שמח לקחת חלק בפרויקט שמביא לירושלים ציבורים שונים. אנחנו עובדים על כך שמוסדות העוגן בירושלים כמו הכנסת יהוו מוקד משיכה לצעירים ומבוגרים כאחד, אירוע זה הוא דוגמא לפעילות זו. אני מזמין את כולכם לבוא לירושלים, להשתתף ולנצל את ההזדמנות כדי לבקר באתרים השונים גם בעיר העתיקה וגם בחלקה החדש יותר, מבטיח שלא תתאכזבו?.

השרה לשוויון חברתי חה"כ גילה גמליאל: "משך אלפיים שנות גלות השתוקק עם ישראל לשוב לארצו ולכונן בה בית לאומי ומדינה ריבונית. כנסת ישראל, ביתו ומבצרו הריבוני של העם, היא הגשמת תקוות הדורות. מקץ שבעים שנה אנחנו יכולים להביט לאחור בגאווה ולומר שבנינו כאן מדינה לתפארת, עם שיח מכיל ובו מקום למגוון רחב של צבעים, מגדרים, עמדות, דעות ועדות. הכנסת היא סמל ומופת למדינה הנפלאה שבנינו כאן כולנו. לכידות חברתית היא ערך יסוד וחשוב לקיומה של חברה, ועימה גם המגוון וחופש הדעה. אירוע לילות לבנים קסם לי מהרגע הראשון, כיוון שהוא מעלה על נס את כל מה שמחבר אותנו יחד כישראל – כנסת ישראל בירושלים בירת ישראל ובשוויון חברתי מלא לכולם.

 

תמונה: דוד כהן/פלאש90.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה