השפעת המעבר של שגרירות ארה"ב לירושלים - על מחירי הנדל"ן"למעבר של שגרירות ארה"ב לירושלים היום,
וההכרזה הדרמטית של נשיא ארה"ב על ירושלים כעיר הבירה של ישראל תהיינה משמעויות נדל"ניות כבדות משקל על מחירי הנדל"ן בירושלים בשנים הקרובות". ניר שמול מנכ"ל חברת שניר.

לדברי ניר שמול,  מנכ"ל חברת שניר - בית לשיווק נדל"ן למגורים ולמסחר, בארץ ובחו"ל, למעבר היום של שגרירות ארה"ב לירושלים, ולהכרזה הדרמטית של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ על ירושלים כבית ישראל, תהינה משמעויות נדל"ניות כבדות משקל במחירי הנדל"ן בעיר ירושלים בשנים הקרובות.

לדברי ניר שמול: "המעבר של שגרירות ארה"ב היום לירושלים, והכרה בירושלים על-ידי ארה"ב שעד לאחרונה נמנעה מלהכיר בעיר כבירתה של מדינת ישראל,  תתן תוקף משפטי משמעותי להיותה עיר בירה של מדינת ישראל. כלומר,  מדינות וארגונים בינלאומיים נוספים צפויים גם להכיר גם הם במעמדה של ירושלים כבירתה של מדינת ישראל, ועל-כן להעביר בחודשים, ובשנים הקרובות עשרות רבות של שגרירויות ומוסדות בינלאומיים, וכבר עתה אנחנו רואים מדינות נוספות שכבר עשו זאת.  כל זה יביא בהכרח לעליה משמעותית בביקושים לנכסי נדל"ן עבור השגרירויות ומוסדות בינלאומיים, ובכך לעליה משמעותית ולעליה דרמטית במחירי הנדל"ן.

לפיכך, אני צופה שכבר בשנה הקרובה אנו נהיה עדים לעליה של לפחות 10% במחירי הדירות, ולעליה של למעלה מ – 20% במחירי הקרקעות, ומבנים היכולים לשמש שגרירויות ומוסדות בינלאומיים".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה