קורס חובשי רפואת חירום ייחודי נפתח עבור 34 מתנדבים ממזרח ירושליםתחנת מד"א ירושלים מארחת בימים אלה קורס מרגש במיוחד. פעמיים בשבוע, גודשים את התחנה 34 חניכי קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס, שיהפכו בחודשים הקרובים לחלק בלתי נפרד ממתנדבי הארגון הפועלים בבירה. הייחודיות הרבה של הקורס נובעת מן העובדה כי חניכיו כולם הם בני המגזר הערבי, תושבי מזרח ירושלים

המפגש הראשון של הקורס נערך בתחנת מד"א בירושלים ולוקחים בו חלק 34 מתושבי מזרח ירושלים בני המגזר הערבי .

פאראמדיק מד"א פאדי דקידק, אשר יזם את הקורס ומדריך אותו, סיפר: "כל החניכים בקורס הם אנשים בוגרים, לכולם יש מקום עבודה מסודר ועדיין- הם בחרו להקדיש מזמנם וממרצם למען הצלת חיים בארגון ההצלה הלאומי של ישראל. בין היתר, שוחחנו על כך שהמחויבות להצלת חיים אינה מתחשבת בדת, מין או גזע וכי הצלת חיים היא ערך עליון. אני מאמין שהדו-קיום צריך להתחיל דווקא כאן, במכנה המשותף הברור ביותר- כולנו רוצים לחיות וכולנו רוצים להציל חיים. אני מאמין שבעקבות הדור המבוגר שהחל את הקורס, יגיע בהמשך גם הדור הצעיר שיבחר להתנדב במד"א ולהיות חלק בלתי נפרד מהפעילות החשובה הזו".

לצדו של דקידק, מדריך את הקורס גם פאראמדיק מד"א איהאב עליאן. "את הקורס אנחנו מעבירים בעברית, למרות שהקהל דובר טוב יותר את השפה הערבית. כולם צריכים לשלוט בשפה ובידע וזוהי הדרך הנכונה ללמד את החומר", מוסיף עליאן.

את הקורס צפויים 34 המתנדבים לסיים בחודש פברואר 2018, ומיד לאחר מכן ייקלטו כמתנדבים במרחב ירושלים של מד"א. חלק מבוגרי הקורס אף יהפכו לנהגי אמבולנס בשורות הארגון.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מד"א הוא ארגון ההצלה הלאומי של ישראל, ובכך הוא חוצה מגזרים ודתות. הצלת חיים היא ערך עליון עבור כולנו, ובמד"א קיים ייצוג לכל פלח אוכלוסיה המעוניין לקחת חלק בפעילות החשובה הזו. אני מאמין בכוחו של מד"א לקדם דו-קיום, לאפשר שיח פתוח בין אוכלוסיות שונות וביכולת להניע פעילות משותפת וחוצת מגזרים בישראל".

תמונה: דוברות מד"א 

           


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה