תושב שטחים נעצר בגין הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרורמשטרת ישראל עצרה תושב שטחים, שהודה בחקירתו במרחב קדם במשטרה כי הוא תומך בדאעש, החשוד בשנות ה-40 לחייו, התגורר לפני מספר חודשים במחנה פליטים שועפט ועבר לאחרונה להתגורר בחברון

ראשיתה של החקירה לפני מספר חודשים עם היוודע למשטרה אודות פרסומים בדף הפייסבוק שעל שמו של החשוד ובהם תמיכה גלויה במדינה האסלאמית (דאע"ש), בפעילותה, בהפצת סרטונים אודות פעילותה במדינות שונות וכן סרטונים בהם מבוצע רצח של מתנגדי המדינה האסלאמית.

ממצאי החקירה עולה כי החשוד הפיץ פרסומים אלו כבר בשנת 2015 ועד כה וכי אנשים רבים צפו ונחשפו להם. החשוד , בשנות ה 40, עד לפני מספר חודשים התגורר במחנה פליטים שועפאט, עבר להתגורר בחברון, שם נעצר ביום שישי האחרון והובא לחקירה במרחב קדם.
 
לאור חומרת הפרסומים שנחשפו על ידי חוקרי המשטרה, בוצע ניתוח מעמיק ואיסוף הראיות אשר הובאו בפני הפרקליטות שנתנה אישורה לפתיחה בחקירה בגין הסתה לאלימות ותמיכה בארגון טרור.
מחר יובא החשוד להארכת מעצרו בפני בית המשפט הצבאי.
 
במשטרה הדגישו כי "איתור החשודים במרחב הסייבר, מעצרם, חקירתם והבאתם לדין הינו נדבך נוסף ומרכזי בפעילות המשטרה בתחום ההסתה לאלימות ולטרור בכלל ובדגש לירושלים. האיתור הממוקד של תומך דאע"ש בתוך תחומי מדינת ישראל , ומגוריו עד לאחרונה בשכונת עוטף ירושלים, מעלה את המסוכנות שבכך. החשש המרכזי מפרסומים מסוג זה הינם שיהיה מי שיושפע ויחליט לעשות מעשה בהשראת פרסומים מסיתים מסוג זה שעלולים להביא לפגיעה בחיי אדם".

תמונה: משה שי/ flash 90 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה