לראשונה: תזונאיות ילוו משפחות צעירות בטיפות חלבבפיילוט ייחודי תפעיל העיר ירושלים עשרות תזונאים ותזונאיות שעברו מיונים והכשרה מיוחדת לליווי משפחות צעירות מכלל המגזרים בטיפות החלב בעיר

מיזם ייחודי שהחל לפעול בחודש האחרון ומשותף למשרד הבריאות ולשירותי בריאות הציבור בעיריית ירושלים, מציב לראשונה בישראל תזונאים ותזונאיות מוסמכים בעשרות טיפות חלב ברחבי העיר, שמציעים שירותי ייעוץ והכוונה בהתאמה אישית למשפחות הירושלמיות מכלל המגזרים בעיר.

הפרויקט נועד לפגוש את התושבים הירושלמים בכל המערכים העירוניים ובכל המרחבים הציבוריים. במוסדות החינוך, המתנ"סים, השכונות, גופי העירייה ועוד, ועתה גם בטיפות החלב, במטרה לפגוש את ילדי העיר כבר בגיל הרך ולהבטיח מעטפת של אורח חיים בריא ותזונה נכונה על ידי הדרכת הוריהם ומתן מענה לצרכי הילד באופן פרטני.

כל מפגש כולל ייעוץ וליווי במסגרתו מעניקים להורים כלים להפיכת ביתם לחממה בריאה עבור ילדיהם, מייעצים בנושא שינוי הרגלי האכילה, מה לאכול, לאילו מרכיבים לשים לב וכו'. עד עתה עשרות משפחות כבר קיבלו ייעוץ ובעיריית ירושלים צופים שעד סוף השנה יזכו לקבל את שירותי התזונאים ללא עלות מאות משפחות.

המיזם הוא רק חלק מתכנית הבריאות הראשונה מסוגה ובהיקפה בישראל "ירושלמים בוחרים בריא" - שהחלה לפעול בבירה בחודשים האחרונים ומשותפת למשרד הבריאות ולעיריית ירושלים, שבאה להעלות על נס את נושא הבריאות בעיר ולהפכו לערך נגיש לכלל התושבים. היא מפגישה בין מגוון עולמות תוכן הנוגעים לאורח חיים בריא, כושר ותזונה, על פי מודל ייחודי שהותאם לציבור הירושלמי, וכאמור תקיף את כלל המגזרים וקבוצות האוכלוסייה המרכיבות את בירת ישראל, החל מטיפת החלב ועד גיל השלישי, באמצעות מנהלים קהילתיים, מרכזי צעירים ורכזי שכונות. 

כדי לרתום לפרויקט את כלל תושבי העיר - צעירים ומבוגרים כאחד, יפעלו וכבר פועלות במסגרתו תכניות נוספות וביניהן: הכשרת משפחות רווחה לאורח חיים בריא, הכשרת נאמני תזונה בשכונות, ניידות בריאות להסברה, הגברת פעילויות הספורט בבתי הספר, בסמינרים ובישיבות, תכניות דגל לגמילה מעישון, מאבק בשומן הטראנס, חוגי ריצה למנהלים ומורים, סדנאות למטפלות ולמבשלות במשפחתונים, ועוד. 

הפרויקט הוא חלק מתפיסה שמקדמת הנהלת משרד הבריאות במטרה לקדם אורח חיים בריא בישראל והוא ילווה על ידי הצוות המקצועי של המשרד. המודל מתבסס על תכניות דומות שכבר מתקיימות כיום בערים מרכזיות בעולם כגון ניו יורק, פריז, לונדון, תכנית באוקלהומה סיטי בחסות הגברת הראשונה מישל אובמה ועוד.

שר הבריאות יעקב ליצמן: "אנו רואים קשר ישיר בין תזונת התינוק והילד לבין מצב בריאותו כמבוגר, ולכן מברכים על תכניות כמעין אלה, שמעניקות מעטפת כוללת הפוגשת את ילדי ישראל כבר בגיל הרך. יש לנו אחריות לבריאות התושבים ורווחתם ורואים בה גורם עיקרי שמשפיע על איכות חייהם. אנו משקיעים את מרב המשאבים שיסייעו לנו להפוך את מדינת ישראל לבריאה, ומשוכנעים כי באמצעות המחויבות המלאה שלנו לנושא, נוכל להגיע לקהל הרחב ביותר ולשנות דפוסים ואורחות חיים המזיקים כיום לכולנו".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת: "אנו גאים להוביל את החדשנות גם בתחום הבריאות בעיר. הפרויקט החדש מהווה מבחינתנו קפיצת מדרגה בכל הנוגע לשיפור איכות החיים בעיר, וממקם את ירושלים לצד ערים בולטות נוספות בעולם שהחליטו לעשות שינוי במסגרת מגמת הבריאות העולמית. אנו עושים בימים אלה צעדים רבים בתחום, שיאפשרו לנו לפגוש את ילדי העיר כבר בשלבים המכריעים של הגיל הרך ויהפכו את אורח החיים והבריאות לערך נגיש לכל".


תמונה: חן לאופולד/ flash 90 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה