50 שנה לשחרור ירושלים: החלו עבודות שימור ופיתוח בכתף הינוםלרגל 50 שנה לשחרור ירושלים החל החודש עבודות שימור ופיתוח באתר הארכיאולוגי כתף הינום אשר סמוך למרכז מורשת בגין. העבודות הן פרי שיתוף פעולה של מרכז מורשת מנחם בגין בשיתוף הקרן הקיימת לישראל ורשות העתיקות

העבודות צפויות להנגיש לציבור הרחב את אחד מאתרי הארכיאולוגיה החשובים בירושלים הכולל קברים יהודים מתקופת בית ראשון שבהם נמצא הטקסט העברי הקדום ביותר,של ברכת הכהנים, שרידי כנסיה ביזנטית ועוד.

עבודות הפיתוח יכללו הקמת גן רחב היקף הכולל תצפית לכיוון העיר העתיקה וגיא בן הינום, פינות ישיבה והדרכה וכן פיתוח שביל ואמצעי הדרכה במערות הקבורה כל זאת לטובת המבקרים בירושלים.

הגן הארכיאולוגי החדש צפוי ליצור רצף של גנים ושטחים ירוקים מגן בלומפילד ומשכנות שאננים מצפון, וגבעת התנ"ך מדרום ובכך להגביר את האטרקטיביות התיירותית של האזור. העבודות אמורות להסתיים לקראת חודשי הקיץ.

ראש מרכז מורשת בגין הרצל מקוב: "אנו בטוחים כי הגן החדש ינגיש לתושבי ירושלים כמו גם לבאים מחוץ לה את אחד מהאתרים הארכיאולוגים החשובים ביותר בעיר - שעד כה היה מוכר רק למעטים שביודעי הדבר."    


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה