מחר (ג') יתאספו במגרש קשת בירושלים מעל ל-150 ילדות מכל רחבי העיר לטורניר הכדורגל לבנות של מיזם "ליגת השכונות" של הפועל קטמון ובחסות סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים.

ליגת השכונות הינו מיזם חברתי המשלב סיוע בלימודים וכדורגל מקצועי ככלי חינוכי. במיזם משתתפים מעל 650 ילדים וילדות, בכיתות ד'-ח', אשר לומדים במסגרתו, ומקבלים סיוע מסטודנטים בהכנת שיעורי הבית. לאחר הכנת השיעורים, הילדות והילדים מתאמנים בקבוצות כדורגל בבתי הספר שלהם. מידי חודש נפגשים הילדים לטורניר בנים ולטורניר בנות, בו מתחרים בתי הספר השונים. בליגת השכונות חברות 42 קבוצות, בהן 15 קבוצות של בנות בכיתות ד-ו, 15 קבוצות בנים בכיתות ד-ו, ו-12 קבוצות בנים בכיתות ז-ח.

יוזמת ליגת השכונות, ובכלל זה טורניר הבנות, פועלת כולה במתכונת ייחודית - Fair play. הילדים בוחרים בעצמם את החוקים בדרך דמוקרטית, והמאמנים משגיחים שכל קבוצה עומדת בחוקים שהילדים קבעו בעצמם. כמו כן, ב"ליגת השכונות" אין כרטיסים אדומים וגם לא צהובים -  יש כרטיסים ירוקים. במידה וילד או ילדה הבקיעו גול, והלכו ללחוץ יד למישהו מהקבוצה האחרת, הם יקבלו כרטיס ירוק. אם דאגו לילד מהקבוצה השנייה שנפל במהלך הריצה, יקבלו כרטיס ירוק גם כן, וכן הלאה. הקבוצה שבסיום הטורניר תחזיק במספר הכרטיסים הירוקים הגבוה ביותר, תקבל את "גביע המשחק ההוגן", הגביע הגדול ביותר.

בהפועל קטמון גאים לומר, כי הבנות נמצאות ביוזמה כבר מיומה הראשון, אי שם בשנת 2009, וכי כיום מתופעלות בליגה באופן קבוע 15 קבוצות של ילדות בגילאי 10-12, עם ממוצע של 14 ילדות בקבוצה.

ליאור חוג'ה, אחראי היוזמה החברתית של הפועל קטמון, מספר כי: "החזון שלנו הוא לראות ליגה חברתית ושוויונית, אשר בה יש מקום לכל אחד. התחלנו מ3 קבוצות של ילדות בהן כ8 שחקניות, ושמונה שנים אחרי אנחנו רואים מעל ל- 150 ילדות אשר מגיעות כל שבוע, ללמוד איתנו ולשחק איתנו – והכול בצורה מכבדת והוגנת, אשר מקדמת את תרבות המגרש והערכים בהם אנו מאמינים במועדון. אנו כרגע עם 15 קבוצות של ילדות בכיתות ד-ו', ובשנה הבאה אנו פותחים לראשונה גם קבוצות לבנות בכיתות ז' ו-ח'. מועדון הכדורגל הפועל קטמון ירושלים חרט על דגלו את התרומה לקהילה. קרוב ל-1000 ילדים וילדות משחקים במסגרות השונות תחת הערכים והנורמות של המועדון".

ירון רביד, מנכ"ל סיטיפס הרכבת הקלה בירושלים קורא לציבור הירושלמי להגיע ולהיחשף מקרוב לפרויקט החשוב, וכמובן לעודד את הבנות בתחרות השבוע: "מדובר בפרויקט חשוב שמשלב פעילות חינוכית ופעילות ספורטיבית מהנה עבור הילדות  ומחבר בין כל האוכלוסיות בעיר" מסביר רביד. "אנו שמחים לשתף פעולה בפרויקטים קהילתיים וחברתיים כמו זה ונמשיך לעשות כן גם בעתיד. אני מאחל למאות הילדים והילדות המשך עונה מוצלחת, וברכת הצלחה והנאה במשחקים, ומזמין את הציבור הרחב להגיע ולהתרשם בעצמו מאיכות השחקניות והמשחקים ומחשיבות הפרויקט".

תמונות: באדיבות יח"צ