אירופה בוחרת הדסהפרופ' דניאל שובל מהדסה נבחר לנשיא הכבוד לשנת 2016 של החברה האירופאית לחקר הכבד

המרכז הרפואי הדסה, הנהלת ארגון נשות הדסה בארה"ב והפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית והדסה גאים להודיע על בחירתו של פרופ' דניאל שובל כנשיא הכבוד של הארגון האירופאי לחקר הכבד לשנת 2016. החברה האירופאית לחקר הכבד בחרה בפרופ' שובל כנשיא הכבוד של החברה ויו"ר הכנס השנתי של האיגוד שיתכנס בברצלונה בין התאריכים 13-17 לאפריל. בכנס צפויה השתתפות של מעל 10,000 חוקרים ורופאים למחלות כבד מ-5 יבשות.

הבחירה מבטאת את ההכרה של הארגון בתרומתו של פרופ' שובל  וצוותו לחקר מחלות כבד בארץ ובעולם  ובמיוחד את מחקריו בתחום פיתוח חיסונים לדלקות כבד נגיפיות A ו-B ומניעתן. לאור פעילותו, מדינת ישראל הייתה לאחת מעשר המדינות הראשונות בעולם המחסנות  תינוקות בני יומם כנגד דלקת כבד נגיפית B . כתוצאה מכך, הדבקה בנגיף זה הגורם לשחמת כבד וסרטן כבד שהייתה נפוצה בילידי הארץ  ובעולים חדשים, הפכה לנדירה וכיום 189 מדינות מתוך 194 החברות בארגון הבריאות העולמי ממליצות על חיסון זה.

בזכות מחקריו, מדינת ישראל הייתה גם המדינה הראשונה בעולם שהפעילה חיסון כנגד דלקת כבד נגיפית A בתינוקות שעד להכנסת החיסון הייתה מחלה נפוצה מאד בארץ .

פרופ' שובל ייסד את היחידה הראשונה במדינת ישראל למחלות כבד בבית החולים הדסה וכיהן כמנהלה עד שנת 2010. במסגרת תפקידיו ובמהלך 3 עשורים, טיפל באלפי חולים עם מחלות כבד  והכשיר רופאים רבים שהפכו למומחים ידועי שם בשטח זה בארץ ובעולם.

פרופ' שובל כיהן בעבר כדיקן הפקולטה לרפואה וכיום ממשיך בעבודתו הרפואית, בהוראה וכיועץ לארגון הבריאות העולמי, הארגון האירופאי לבקרת מחלות ומוסדות רפואיים באסיה, אירופה ואפריקה.

בחירתו של פר שובל ע"י אירגון אירופאי, למרות שמדינת ישראל אינה שייכת לאירופה, מהווה ביטוי להערכה המקצועית לה הוא זוכה בקרב עמיתיו ולהוקרה על תרומתו ותרומת צוות היחידה למחלות כבד בבית החולים הדסה לטיפול וביעור מחלות כבד בארץ ובעולם. בהקשר זה, הארגון האירופאי לחקר הכבד הוסיף את שמו של פרופ' דניאל שובל  לרשימת החוקרים  פורצי הדרך מרחבי העולם, בתחום חקר הכבד הרשומים ב"היכל התהילה" (Hall of Fame) של הארגון.

"הבחירה מרגשת אותי מאד כמי שהקדיש את חייו לחקר הכבד", אמר פרופ' שובל עם היוודע הבחירה בו כנשיא הכבוד, "אך יותר מכך היא משליכה על הצוות הנפלא של יחידת הכבד בהדסה הכולל רופאים, אחיות ומזכירות שעשה ימים כלילות במחקר בלתי נלאה ובטיפול על מנת להביא מזור לחולים שעל פניו אפסה תקוותם. ההצדעה הזו של החברה האירופאית לחקר הכבד מהווה יותר מאשר אות הצטיינות אישי שלי - בחירתם היא הכרה בתרומה הניכרת של ישראל בכלל וצוות היחידה למחלות כבד בהדסה בפרט, למחקר ומציאת פתרון למחלות שמאיימות על ציבור כה נרחב".

בתמונה: פרופ' דניאל שובל, באדיבות דוברות הדסה.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה