במסגרת התמודדות משטרת ישראל ולחימתה בפשיעה החמורה, הופעל שוטר כסוכן סמוי במגזר החרדי, בשכונות מאה שערים ורמת בית שמש כנגד מחוללי פשיעה בתחום סחר בסמים ואמצעי לחימה.

בעקבות מודיעין שנאסף במשטרה אודות פעילות סמים בשכונת מאה שערים בירושלים, נתקבלה החלטה לאתר ולהפעיל סוכן משטרתי סמוי ולהטמיעו בחברה החרדית. יחידת הסוכנים בימ"ר ירושלים איתרה לפני כשנתיים צעיר, בן למשפחה דתית שהתחנך בישיבה בירושלים.
לאחר איתורו ומשעמד בתבחינים הנדרשים ונמצא מתאים לפעול כסוכן משטרתי סמוי, השתחרר מצה"ל והתגייס למשטרת ישראל.


מפעיליו במשטרה הבינו כי מדובר ב'ילד טוב ירושלים', צעיר מלח הארץ שלא חווה מעולם קשר עם עולם הפשע והכשירו אותו במשך מספר חודשים לתפקידו החדש תוך לימודו אודות העגה העבריינית, מושגים מעולם הפשע, התנהגות נדרשת, שפת גוף, שינוי דפוס הדיבור ועוד.
בתום תקופת הכשרתו החל לפעול כסוכן סמוי בשכונת מאה שערים שבה, מעבר לסביבה חשדנית, גילה להגדרתו כי ישנה "מאה שערים של יום ומאה שערים של לילה". להפתעתו הרבה גילה כי מרדת החשיכה ישנה התנהלות ערה של סחר בסמים בפיצוציות וסמטאות השכונה.

השוטר הסמוי הצליח להתערות בחברה החרדית, הבחין בעסקאות סמים שהתבצעו והחל לרכוש מהסוחרים, באופן מבוקר , סמים מסוגים שונים החל ממריחואנה, דרך חשיש, הידרו, MDMA, ועד קוקאין. במהלך פעילותו בשכונת מאה שערים אף רכש רכב גנוב שהוצע לו וכלי נשק מ- 2 פלסטינים העובדים בשכונה שהתברר כי הינם תושבי שטחים מאזור חברון השוהים ועובדים במקום ללא היתר.לאחר מספר חודשים בהם פעל באופן סמוי בשכונת מאה שערים, הועבר השוטר הסמוי לפעול כסוכן במגזר החרדי ברמת בית שמש. השוטר הסמוי הבין מהר מאד כי מדובר בתא שטח קשה שקרבתו ומעורבותו עם גורמים עברייניים מהאזור מגבירה את מודעותו ורגישותו לנוכחות משטרתית, אולם במקצועיות רבה הצליח להתערות גם בחברה באזור זה וביצע עסקאות רכישת סם מסוחרי סמים ברמת בית שמש בסכומים גדולים.
במהלך פעילותו רכש הסוכן המשטרתי הסמוי כמה עשרות ק"ג של סמים מסוג חשיש, הידרו, מריחואנה, MDMA וקוקאין בשווי כולל של מאות אלפי שקלים, רכב גנוב, 2 תתי מקלע מסוג קרל גוסטב משופרים, רובה סער מסוג M -16  ותחמושת.

פעילותו של השוטר הסוכן הסמוי בתא שטח מורכב שנמשכה כשנה וחצי, הביאה להפללתם של 60 סוחרים שחלקם יעדי פשיעה מרכזיים בתחום הפשיעה החמורה.

היום (ג') החל משעות הבוקר עצרו עד כה השוטרים, בלשים ומג"ב 45 חשודים תושבי ירושלים, בית שמש, מרכז הארץ ואיו"ש אשר סחרו ומכרו סמים ואמצעי לחימה לסוכן המשטרתי שפעל בקרבם, בינהם 2 קטינים בגילאי 15-17. צפויים מעצרים נוספים. 

כמו-כן, בין העצורים גם צעיר תושב דרום הארץ שעבר להתגורר בירושלים בעקבות החלטת בית משפט קודמת בעניינו אשר הורתה על הימצאותו בחלופת מעצר בישיבה בירושלים. במהלך שהייתו בחלופת מעצר זו איתר קטינים, הדיח והפעיל אותם במכירת סמים, גם לסוכן המשטרתי הסמוי.

הלילה בתום פעילותו של השוטר הסוכן הסמוי, העניק לו מפקד מחוז ירושלים תעודת שוטר ואקדח אישי ושיבח אותו על פעילותו כנגד הפשיעה החמורה. מפקד המחוז הוסיף ושיבח את היחידה המרכזית על הפעילות המאתגרת וציין "מדובר בהפעלה מורכבת מאד, בתאי שטח מאתגרים וחשדנים כלפי משטרה. הכשרתו המקצועית של הסוכן ע"י הבלשים המנוסים, לצד יכולות הלמידה של הסוכן, תושייתו ואמונתו בצדקת הדרך, הביאה להפללתם של 60 חשודים והרחקתם מהציבור הנורמטיבי, למען בטחון תושבי שכונות מאה שערים ורמת בית שמש ובטחון תושבי העיר ירושלים כולה".

השוטר שפעל כסוכן סמוי אמר "אני מבקש להודות לכל מי שליווה אותי לכל אורך התקופה, מאמין ומקווה שפעילותי כנגד מחוללי הפשיעה תביא שקט וביטחון לתושבים הנורמטיביים בשכונות העיר ותמנע התדרדרות של תמימים למעגל הפשיעה. כנאמר בספר דברים 'ובערת את הרע מקרבך' , אני תקווה כי נשכיל לקיים את הטוב ולבער את הרע במטרה לחברה טובה יותר".

תמונות: חטיבת דובר המשטרה