רוני אלשיך מונה למפכ"ל המשטרההמפכ"ל המיועד רוני אלשיך הושבע הבוקר (ה') לתפקידו. אחרי חמישה חודשים ללא מפכ"ל בפועל, קיבל סגן ראש השב"כ לשעבר רוני אלשיך את דרגות הרב-ניצב

רוני אלשיך נכנס לתפקידו כמפכ"ל ה-18 של משטרת ישראל. בטקס שנערך היום (ה') במשרד ראש הממשלה מונה רוני אלשיך למפכ"ל המשטרה. הדרגות ניתנו לאלשיך במעמד ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן ומ"מ המפכ"ל, בנצי סאו. 

אלשיך הוא המפכ"ל הראשון שמתמנה לראשותה של משטרת ישראל שלא מתוך סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה. 

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נפגש היום (ה') עם רב ניצב רוני אלשיך, עם כניסתו לתפקיד מפכ״ל המשטרה.

נשיא המדינה פתח את דבריו בהוקרת תודה למשטרת ישראל ולשוטריה, המבצעים את תפקידם החשוב בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל תוך שליחות ומסירות לאורך כל השנה ובמיוחד כעת לנוכח גל הטרור הנוכחי, ואמר: " תענוג גדול לומר לך, מכובדי המפכ"ל, כי אתה עומד מהיום בראש אחת המערכות החשובות ביותר לציבור בישראל, האזרחים אשר יודעים כי 'לא ינום ולא ישן שומר ישראל', חייבים למשטרה רבות."

הנשיא התייחס לאתגרים עמם מתמודדת המשטרה, וציין כי בימים אלו מתמודדת המשטרה עם פרשיות שונות הדורשות טיפול מעמיק והתייחסות, אך ביקש להדגיש כי לצד הטיפול הנדרש יש לזכור כי פעילות המשטרה השוטפת נמשכת כל העת על מנת לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל, על החוק והסדר.

"המשטרה בישראל היא משטרה מצוינת," הוסיף הנשיא ואמר, "זוהי משטרה בלתי מתפשרת ובלתי תלויה, ועל כן אני מבקש באמצעותך למסור פעם נוספת לשוטרי ישראל את תודתנו." הנשיא בירך את המפכ"ל הנכנס ואיחל לו הצלחה בתפקידו, ואמר: "עבודה רבה לפניך, אנו יודעים זאת.  אנו מודעים לתרומתך לביטחונה של מדינת ישראל בכל אשר עשית עד היום". הנשיא הוסיף בחיוך: "רגשותיי מעורבים, שכן אני יודעת שיש לנו מפכ"ל נהדר ויחד עם זאת אני יודע איזה ראש לשירות הביטחון הכללי אנחנו מפסידים בהיותך מפכ"ל. כך או כך, הרווחנו."

המפכ"ל הנכנס הודה לנשיא ואמר: "אני מודה על ההזדמנות המיוחדת. לקח לי זמן להפנים שזו המשימה היותר חשובה שעליי לקחת על עצמי, אך כאשר החלטתי, התאהבתי בארגון. לראות את האנשים בשטח, הניצוץ בעיניהם, עד כמה אוהבים הם את עבודתם ומאמינים בה, על אף היותה מסובכת ומורכבת. אין לי ספק שיש עם מי לבצע את עבודת הקודש של המשטרה. אני מאחל לנו משטרה מצוינת כחלק ממשטר דמוקרטי".

חברי פורום עוטף ירושלים (קבוצת הישובים הסמוכים לכביש ים המלח) :" עם כניסתו של המפכ"ל החדש, רוני אלשייך, משטרת ישראל מתחילה היום עידן חדש. אתגרים רבים עומדים בפני המפכ"ל החדש ואנו מלאי תקווה כי יצליח להוביל את המשטרה בהצלחה. הפעילות של המשטרה בשטח למניעת ההשתלטות הפלסטינית הבלתי חוקית על אדמות מדינה, תלויה רבות בהחלטות של צמרת שירותי הביטחון. אנו קוראים למפכ"ל החדש להוביל את המאבק בבניה הבלתי חוקית הפלסטינית ולהשליט סדר וביטחון במזרח הפרוע של מדינת ישראל בין ירושלים לים המלח."

תמונות: יוני ריקנר, מארק ניימן/ לע"מ.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה