הוגש כתב אישום נגד הנער בן 14 שניסה לרצוח מאבטח של הרכבת הקלהנער בן 14 שניסה לבצע פיגוע דקירה לפני עשרה ימים, הואשם היום (ה') בבית משפט המחוזי בירושלים בניסיון רצח והחזקת סכין. הנאשם הודה כי ניסה לבצע פיגוע כנקמה על כך שקרוב משפחתו נורה למוות כשניסה לבצע פיגוע

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד ג'ני אבני, הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים (נוער) כתב אישום נגד קטין בן 14 וחצי מבית חנינא בגין נסיון רצח והחזקת סכין.

הקטין הודה כי החליט לבצע פיגוע דקירה כנקמה על מותו של קרוב משפחתו שנורה למוות בעת שביצע פיגוע חבלני.

אותו נער יצא יצא בבוקר לבית הספר כשהוא מצויד בסכין מטבח, שם פגש את קרוב משפחה בן 11 וחצי אף הוא תלמיד בבית הספר. השניים החליטו כי לא ילכו באותו יום לבית הספר והנאשם הציע לקרוב משפחתו להצטרף אליו לביצוע פיגוע דקירה רצחני נגד יהודים  - והאחרון הסכים.

השניים נסעו באוטובוס לעבר שער שכם ונכנסו לעיר העתיקה. שם החליטו כי ידקרו את קורבנותיהם בצוותא באמצעות שני כלי תקיפה חדים – סכין וכלי נוסף. מאחר שהיה בידם סכום קטן של כסף בלבד ומאחר שסברו כי בשל גילם לא ימכרו להם סכין, רכשו השניים מספריים חדים.

לאחר מכן חיפשו שני הקטינים חייל יהודי בכדי לדקרו למוות, אך מאחר שנקרו על דרכם קבוצות של מספר חיילים יחדיו והם הניחו כי לא יצליחו להוציא את תוכניתם אל הפועל נגד מספר חיילים, החליטו השניים לדקור יהודים בתוך הרכבת הקלה.

בסמוך לשעה 12:00 נכנסו השניים בתחנת שער שכם לתוך קרון הרכבת הקלה, שם תרו אחר קורבנות פוטנציאלים. באחת התחנות יצאו השניים מהקרון ונכנסו לקרון השני, שם התקדמו עד קצהו האחורי והתיישבו זה לצד זה. בסמוך לאחר מכן נכנס לקרון מאבטח של הרכבת הקלה ונעמד לידם. השניים החליטו לדקור למוות את המאבטח ולאחר מכן לדקור נוסעים נוספים, זאת בכדי שהמאבטח לא יירה בהם ויסכל את תוכניתם.

כאשר הרכבת הקלה נכנסה לתוך שכונת שועפט, אמר הנאשם לקרוב משפחתו כי זו העת לבצע את הפיגוע. הנאשם קם ממקומו כאשר הסכין שלופה בידו הימנית ודקר באמצעותה את המאבטח בחזהו במטרה לרוצחו כשקרוב משפחתו מצטרף אליו ודוקר את המאבטח בראשו במספרים. כתוצאה מכך התפתח מאבק בין השניים למאבטח כשהם מנסים שוב ושוב לדקור את המאבטח בראשו, שעה שהמאבטח נאבק בנאשם. בשלב מסוים הצליח המאבטח לסגת מעט לאחור ולשלוף את אקדחו. המאבטח כיוון את אקדחו לעבר השניים וקרא להם להשליך את כלי התקיפה שבידיהם. קרוב המשפחה לא שעה לקריאתו של המאבטח וניסה לשוב ולדקרו. בתגובה לכך ירה המאבטח  שתי יריות באזור בטנו.

תמונה: זירת הפיגוע לפני 10 ימים, באדיבות דובר מד"א ירושלים.  


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה