תביעה בסך 23 אלף שקלים נגד מיידה אבנים על הרכבת הקלהפרקליטות מחוז ירושלים, בשיתוף היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה, הגישה תביעה בסך של 23,368 ש"ח כנגד שלושה צעירים אשר יידו אבנים לעבר הרכבת הקלה וגרמו לה נזקים

התביעה הוגשה כחלק מהמגמה להגביר את האכיפה ושלטון החוק כנגד המתפרעים, על מנת לשים קץ לידויי אבנים ובקבוקי תעברה ולניסיונות המתמשכים להרתיע את ציבור המשתמשים ברכבת הקלה ולשבש את פעילותה.

כאמור, פרקליטות מחוז ירושלים (אזרחי) באמצעות עו"ד ליאור סקברר, בשיתוף היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה, הגישה תביעה בסך של 23,368 ש"ח כנגד שלושה צעירים אשר יידו אבנים לעבר הרכבת הקלה וגרמו לה נזקים. התביעה הוגשה בגין הנזקים בהם נאלצה לשאת מדינת ישראל מכח חוק מס רכוש וקרן פיצויים.  

בכתב התביעה צויין בין היתר: "מאז חודש יולי 2014 מתמודדת מדינת ישראל עם מאות מקרים של ידויי אבנים על הרכבת הקלה בירושלים על רקע לאומני. המדובר במעשים פליליים שמטרתם לפגוע בשלום הציבור ובחפים מפשע, לזרוע פחד, לשבש ולערער את שגרת החיים ומרקם החיים בירושלים".

עוד נכתב "הנתבעים פעלו בכוונת מכוון לפגוע ברכבת הקלה הפועלת בירושלים ומחברת את צפון העיר למרכזה ולדרומה. בדרך זו ביקשו הנתבעים לפגוע בביטחון הציבור ובשלומו ולהרתיעו מפני שימוש ברכבת הקלה כאמצעי תחבורה. בגין מעשים אלו נאלצה המדינה לשאת בתשלום בגין הנזק הישיר בסך של 23,368 ש"ח. ועל כן על הנתבעים להשיב את הסכום לתובעת."

המדינה תמשיך ותפעל להגשת תביעות כגון זו בכל מקרה שיימצא מתאים על מנת להגביר את  ההרתעה מפני הישנותן של הפרות חוק מסוג זה, הפוגעות בשלטון החוק וכדי להשיב לקופת הציבור את סכומי הכסף האדירים שנאלצת המדינה להוציא בשל פעולות על רקע לאומני.

סיטיפס הרכבת הקלה: ״אנו מברכים על היוזמה להגשת תביעות אזרחיות כנגד מידי האבנים הפוגעים וגורמים לנזקים לרכבות ולגורמים נוספים ברחבי העיר. אנחנו רואים בחומרה מקרים אלו ומצפים מכל רשויות המדינה כי יפעלו כנגד פורעי החוק בכל האמצעים העומדים לרשותם.  אנו מקווים שהתביעות האזרחיות, יחד עם פעולה נחושה של המשטרה, יצרו התרעה ויסייעו למניעת הישנות מקרי האלימות״.

 

תמונה: מרים אלסטר/ flash 90


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה