עיריית ירושלים ממשיכה במדיניות המאפשרת להורים לבחור את בתי הספר בהם ילמדו ילדיהם, תוך התחשבות במרחק המוסד החינוכי, אופיו החינוכי הייחודי, תפיסתו החינוכית, מוקדי העשייה וכדומה.

כמו כן, יוכלו ההורים למצוא באתר הרישום מידע אודות בית הספר בו הם מתעניינים. כאמור, כל בתי הספר היסודיים בירושלים פתוחים לרישום לכל תלמיד המתגורר בעיר, בכפוף לנהלי הרישום שפורסמו.

להלן תאריכי הרישום:

21 ינואר- 10 בפברואר: רישום כללי (גנים ובתי ספר יסודיים במערב ומזרח העיר).  

 18 ינואר – 30 ינואר: רישום על-יסודי בחינוך ממלכתי-דתי.

 1 פברואר- 14 פברואר: רישום על-יסודי בחינוך ממלכתי.

ראש מינהל החינוך, משה (קינלי) טור-פז  "המעבר לגן או לבית ספר חדש הינו אבן דרך משמעותית עבור הילד ומשפחתו. מינהל החינוך ביצע שיפורים רבים בתהליך הרישום לרווחת ונוחיות התושבים, אני מאחל לכל ההורים והילדים בירושלים שייבחרו את המוסד המתאים להם ביותר. "

בחמש השנים האחרונות פועלת העירייה במרץ לקידום תחום החינוך, מתוך ההבנה היסודית שהעמדת מוסדות חינוך איכותיים לכל תושבי העיר היא הבסיס לצמיחה ולהתפתחות עתידית בירושלים, בכל התחומים.  עם פתיחת עונת הרישום ולאחר המהפכה בפתיחת אזורי הרישום, ממשיכה העירייה בעשייה הענפה ובמהלך השנה החולפת נפתחו בעיר 76 גני ילדים חדשים, הושקע סכום שיא של כ-100 מיליון ₪ בשיפוץ ושדרוג בתי הספר וגני הילדים בעיר, נפתחו כיתות לימוד חדשות והורחבו פרויקטים חינוכיים וטכנולוגיים שונים.

ראש העיר ירושלים ומחזיק תיק החינוך, ניר ברקת ציין כי "אני שמח לבשר כי גם השנה ממשיכה מערכת החינוך בירושלים לצמוח ולהתפתח באופן ניכר ולהגיע להישגים חדשים. אני רואה בקידום החינוך בירושלים שליחות ומשימה ראשונה במעלה ומחויב לעשות כל שניתן להבטיח חינוך איכותי וסביבת לימודים נאותה לילדי העיר."

4 צעדים לרישום-

מערכת הרישום באינטרנט שודרגה ותאפשר רישום קל ומהיר דרך אתר העירייה לכל מוסדות החינוך בירושלים. הכניסה למערכת באתר הרישום תתאפשר באמצעות מספר הזהות של התלמיד ומספר הזהות של אחד ההורים.

בנוסף למערכת הרישום באינטרנט, ייפתחו 4 מוקדים לפניות הורים:

  1. מוקד טלפוני- 02-629-5454
  2. פורום שאלות - באתר הרישום ייפתח פורום לכל מגזר על בסיס הגילאים הרלוונטיים.
  3. תחנות רישום- בכל אזור בעיר ייפתחו תחנות רישום ובהן עמדות עם אינטרנט לשימוש ההורים ו/או נציגי רישום. פריסת התחנות רשומות בחוברות הרישום שנשלחו לבתים ומפורסמות באגרת הרישום באתר העירוני.
  4. פניה ישירה למנהלת האזור- טופס פניה לכל מגזר וגיל יפורסם באתר
תמונה: flash 90