היום (ה')  יתקיים אירוע נטיעות מרכזי, לכבוד יום הולדתה של הגינה הקהילתית במוזיאון הטבע, שנמצא ברחוב מוהליבר במושבה הגרמנית. החל מהשעה 15:30 יחלו במקום בשתילת ערוגות ירוקות.  כמו כן, יצאו ממוזיאון הטבע סיורים "חבק עץ- אמץ עץ" בגינה הקהילתית ובחורשת הירח. "אמץ עץ" ,זוהי פעילות להורים וילדים, שתילת עצי פרי צעירים בעציצים שאותם לוקחים הביתה להמשך טיפול ושתילה.

את חגיגת הנטיעות החלו לציין כבר בימים האחרונים, אך השיא צפוי בהגעת מטיילים רבים לפארקים והגנים בכל רבי הארץ. יו"ר קק"ל, אפי שטנצלר אמר: "המשימות העומדות בפני קק"ל לא תמו. אדרבא, נראה כי הן רק הולכות ומתרבות: קק"ל היא רשות הייעור של ישראל, בטיפולה יותר ממיליון וחצי דונם יער נטוע, 400,000 דונם שטחי חורש טבעי ו-400,000 דונם מרעה. בזכות קק"ל, ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה יש בראשית המאה ה-21 יותר עצים משהיו בה בראשית המאה ה-20. הייעור הוא עניין מדעי כולל טיפוח היערות כדי שיעניקו שירותים אקולוגיים חיוניים לרווחת כל התושבים".

כמו כן, בימים אלה לפני ט"ו בשבט קוראים הצוותים בתחנות טיפות החלב להורים להימנע ממתן פיצוחים לילדים, כגון: בוטנים,שקדים, אגוזים וגרעינים הגורמים לחנק. בנוסף מתריעים הצוותים בפני ההורים להימנע  ממתן פירות שאינם קלופים ומדגישים כי יש לחתוך את הפירות בחתיכות קטנות תוך  הקפדה על הוצאת חרצנים וגלעינים.

 

תמונה: קק"ל