כתב האישום שהוגש הבוקר על ידי הפרקליטות, מתאר את מעשה התקיפה המתוכננת של נתי גרוסמן, ששימש שנים ארוכות עורך העיתון 'יתד נאמן', סיפור התקיפה חושף את הקרע העמוק בקרב הציבור הליטאי-חרדי, שהוביל לפרישתו של גרוסמן מתפקידו וייסוד עיתון מתחרה. על רקע זה, ככל הנראה, התבצעה התקיפה.

לפני שבועיים  נכנס גרוסמן  לחדר המדרגות שבביתו בשכונת בית וגן, שם המתין לו חיים פרלשטיין, התוקף. מכתב האישום עולה כי פרלשטיין הסיח את דעתו של גרוסמן בניסיון לפתוח עימו בשיחה, בזמן הזה הגיע לבניין תוקף נוסף כשהוא רעול פנים. גרוסמן ניסה לברוח, אך הוא הותקף והוכה בראשו. עוד עולה כי גרוסמן ניסה להמלט מהמקום ולצעוק לעזרה, אך מעד והשניים המשיכו להכותו. אחד מהשכנים בבניין שמע את זעקתו של גרוסמן, יצא מביתו ורק אז נמלטו התוקפים מהמקום.כתוצאה מהתקיפה נגרמו לגרוסמן חתכים בראשו ושבר באצבע כף ידו השמאלית.   

נתי גרוסמן שימש כעורך העיתון "יתד נאמן" במשך כ- 25 שנה עד שפוטר לפני שישה חודשים. כחודש לאחר פיטוריו, ייסד גרוסמן חדש ומתחרה בשם "הפלס", ושימש עורך הראשי של העיתון. כתוצאה מכך, נוצר סכסוך מתמשך בין פלגים שונים בציבור הליטאי, המזוהים עם העיתונים המתחרים.