3 עובדי עיריית ירושלים נעצרו בחשד לשחיתותבכיר בחברה עירונית של עיריית ירושלים והעוזרת שלו נעצרו הבוקר בחשד לקבלת ומתן שוחד בתמורה לקידום אינטרסים אישיים בשבע השנים האחרונות. השניים 'סיפקו בחינם' לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות באמצעותו של הבכיר הנוסף בעירייה שנעצר אף הוא

הבוקר (שלישי) משטרת ישראל מפרסמת כי כבר כמה  חודשים מתנהלת חקירה סמויה שבמהלכה נחשפה  שחיתות בקרב עובדים בעיריית ירושלים וחברת עירונית של עיריית ירושלים, קבלת ומתן שוחד בתמורה לקידום אינטרסים אישיים בשבע השנים האחרונות- הבוקר נעצרו שלושה חשודים עם מעבר החקירה לשלב הגלוי.

מזה עשרה חודשים מנהלת משטרת ישראל חקירה סמויה בעקבות מידע שהתקבל בחשד לאי סדרים, קבלת ומתן שוחד והפרת אמונים של בכיר בחברה עירונית הפועלת מטעמה של עיריית ירושלים והעוזרת האישית שלו ואדם נוסף הנושא משרה בכירה בעירייה.

מחקירת המשטרה הסמויה שנוהלה עד כה, חשפו חוקרי המשטרה חשד כי הבכיר בחברה העירונית והעוזרת האישית שלו, 'סיפקו בחינם' לאורך השנים אלפי כרטיסים לאירועים והופעות, באמצעותו של הבכיר הנוסף בעיריית ירושלים, וזאת עפ"י החשד כדי לקדם טובות הנאה ואינטרסים אישיים בהם ביטולם של דוחות חניה למקורביו.

עוד עלה מהחקירה כי הבכיר בחברה העירונית, פעל בדרך זו לקבלת היתרים להריסתו של מבנה בדרום העיר המוגדר כ'מבנה לשימור' ושנמצא בחזקתה של אשתו, ובנייתו של בניין דירות במקומו.

כאמור, לאחר איסוף חומר הראיות וחיזוק החשדות נגד 3 החשודים המרכזיים, הבוקר עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, נעצרו החשודים (בשנות ה – 30 ו-70 לחייהם, תושבי ירושלים והסביבה), בבתיהם והם נחקרים בשעה זו במחלק ההונאה של המשטרה בגין עבירות מרמה והפרת אמונים ולקיחת / מתן שוחד. - בשעות הצהריים הם יובאו בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון בעניינם.

משטרת ישראל אומרת כי תמשיך לחקור ולחשוף עבירות שחיתות מכל סוג שמבצעים  עובדי ציבור, וזאת תוך שימוש בכספו של האזרח משלם המיסים והאגרות, במטרה לנקות את אותם משרדים מפעילות בלתי חוקית הפוגעת באופן ישיר בתושבים.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה