שני אחים נעצרו בחשד למשיכת מעל 1.5 מיליון ₪ מהחברה שבבעלותם מבלי לדווח על כך כהכנסהבמסגרת אכיפת חובת הדיווח על בעלי שליטה: שני אחים תושבי ירושלים נעצרו בחשד בחשד להעלמת הכנסות תוך משיכת 1.6 מיליון ₪ מהחברה שבבעלותם מבלי לדווח על כך כהכנסה

צילום: פלאש 90

רבחי נג'יב ועמאד נג'יב, תושבי ירושלים, הובאו בפני בית משפט השלום בירושלים בחשד להעלמת הכנסות תוך משיכת 1.6 מיליון ₪ מהחברה שבבעלותם מבלי לדווח על כך כהכנסה לפי סעיף 3(ט1) בפקודת מס הכנסה. כבוד השופטת עדי בר טל שחררה את השניים בתנאים מגבילים.

מהבקשה לשחרור בערובה עולה כי במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בשיתוף פקיד שומה ירושלים 2 עלה החשד כי השניים, בעלי חברת "אחים נ'גיב לקבלנות בע"מ" העוסקת בעבודות קבלנות בתחום הבניין ועבודות חשמל, השמיטו הכנסות מדוחותיהם האישיים. בעקבות החשדות נפתחה נגדם חקירה, ובה עלה החשד כי במהלך השנים 2018-2019 משכו השניים סכום של כ-1.6 מיליון ₪ מהחברה שבבעלותם, ועשו בו שימוש פרטי מבלי לדווח על כך ומבלי לשלם את המס בגינו, ובכך עברו על הוראת סעיף 3(ט)1 לפקודת מס הכנסה. על פי החשד, נקטו החשודים, בסיוע המייצגים שלהם, בפעולות שונות על מנת להסתיר את משיכותיהם כבעלי שליטה בחברה, כל זאת במטרה להתחמק מתשלום מס.

כבוד השופטת עדי בר טל מבית משפט השלום בירושלים שחררה את השניים בתנאים מגבילים ביניהם ערבות עצמית בסך 300,000 ₪ כל אחד, ערבות צד ג' בסך 100,000 ₪ כל אחד ועיכוב יציאה מהארץ ל-180 יום.

מעצרם של השניים בוצע במסגרת אכיפת יישום הוראות סעיף 3 (ט1) לפקודת מס הכנסה, הקובע כי יתרת החוב של בעל מניות מהותי חייבת להיות מוחזרת לחברה או להיות מדווחת כשכר עבודה/דיבידנד עד סוף השנה שלאחר השנה שבה נוצר החוב. לאחרונה העלתה רשות המסים מדרגה באכיפת חובת הדיווח של בעלי השליטה, ובמסגרת זו ניהלה שורת חקירות סמויות שהבשילו לחקירות גלויות. בפעילות זו נחקרו עשרות חשודים ברחבי הארץ, וצפויים מעצרים נוספים.

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה