פרשת 'תן גז' - 6 תחנות דלק באזור ירושלים, המרכז והדרום נמצאו כמי שסיפקו דלקים בניגוד לחוק ולתקן הרשמיהמשטרה ביצעה מעצרים נוספים במסגרת פרשת 'תן גז' שנחשפה השבוע, בה מעורבים עשרות אנשים בחשד למעורבות זיוף, התחזות, מרמה והונאה בעיקר בתחום האנרגיה בהיקף מוערך של כ-700 מיליון שקל

פרשת 'תן גז'. צילום: דוברות המשטרה

במסגרת פרשת 'תן גז' שנחקרת ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים, ונחשפה ביום שני השבוע, הגיעו כוחות המשטרה ל 6 תחנות דלק במקומות שונים בארץ, ובשיתוף עם מפקחי וחוקרי מנהל הדלק במשרד האנרגיה, לקחו דגימות בנזין וסולר מכלל המשאבות בתחנות אלו.

תוצאות הבדיקות שנערכו ל-6 תחנות התדלוק השייכות לחלק מהחשודים שנעצרו במסגרת הפרשייה, אוששו את החשדות שהעלתה חקירת המשטרה הסמויה, ובכולן התגלו בנזין וסולר שנמצאו לא תקינים בניגוד לחוק ולתקן הרשמי.

פעילותן של המשאבות בהן אותרו דלקים לא תקינים, הופסקה ונאסר עליהם להמשיך ולשווק סולר ובנזין ממשאבות אלו בהתאם להודעה ולתנאים שקיבלו ע"י משרד האנרגיה. לאור כך, עולה החשד כי מאות ואף אלפי אזרחים שתדלקו את רכביהם בתחנות אלו, נפגעו ע"י החשודים ו\או נגרם נזק לרכבם.

חקירת הפרשייה נמשכת, ובמהלך היומיים האחרונים נעצרו חשודים נוספים. סה"כ עדיין שוהים במעצר 11 חשודים, שמעצרם הוארך בבית משפט השלום.


כזכור, השבוע, המשטרה חשפה רשת שאנשיה פעלו בכל רחבי הארץ, והשתלטו לפי החשד על בעלות של מאות חברות, ברישומי רשם החברות, וביצעו עבירות מס והלבנת הון בהיקף של מאות מיליוני שקלים. בנוסף, התגלה כי בבעלותם של חלק מהחשודים תחנות דלק והם נהגו למהול דלקים בחומרים נוספים - ובכך גרמו נזק לאלפי כלי רכב של אזרחים.  

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה