פארקים, טיילת והקלה על עומסי התנועה: עיריית ירושלים אישרה את תכנית האב לשכונות בית חנינא ושועפטהתכנית מתייחסת לאזור בשטח של כ-6,000 דונם בצפון ירושלים. השטח כולל את תחום שכונות בית חנינא ושועפט. התכנית מציעה מספר דרכי רוחב חדשות להקלת עומס דרך רמאללה, המוביל מבית חנינא ושועפט לכיוון מרכז העיר

תשריט לתכנית –קרדיט לאדר' אלי אילן

עיריית ירושלים, באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובניה, אישרה את תכנית האב לשכונות בית חנינא ושועפט

תכנית האב לשכונות בית חנינא ושועפט מקודמת ע"י עיריית ירושלים באמצעות האדריכל אלי אילן. התכנית מתייחסת לאזור בשטח של כ-6,000  דונם בצפון ירושלים. השטח כולל את תחום שכונות בית חנינא ושועפט - המרחב הבנוי משני צידי דרך שועפט ודרך בית חנינא, הידועה גם כדרך רמאללה. מדובר בשטחים שנכללו בעבר בתחום הכפרים ההיסטוריים שועפט ובית חנינא.

מטרת התכנית הינה בחינה וקביעת מדיניות כוללת למרחב המדובר, בהתאם להנחיית תכנית המתאר לירושלים 2000, על מנת לאתר צרכים בתחום המרחב הציבורי ולהנחות תכניות מפורטות, בהתאם להגדרת אזורי הבינוי והוראות תכנית האב לאזורים השונים שהוגדרו בתכנית. שטח התכנית עשיר בנכסי נוף ומורשת ארכיאולוגית והיסטורית.

התכנית מציעה לאמץ את מדיניות הבינוי המאושרת בשכונה ולראות בה מדיניות בסיס להגדרת זכויות בניה וגובה הבניה בתחום התכנית.

גובה הבניה וזכויות הבניה באזורים השונים המוצעים בתכנית הינם מדורגים בהתאם לגודל המגרש, ובהתאם לכך גם נגזרות ההפרשות הנדרשות לצרכי ציבור. התכנית מציעה להגדיר אזורים מסוימים התחומה, בעיקר לאורך קווי הרכס, כאזורים לבינוי עד 12 קומות. מעבר לכך, באזורים מרכזיים לאורך דרך רמאללה ובאזורים שאותרו כמתאימים, התכנית מציעה מוקדים לבניית מגדלים עד 18 קומות. לאורך תוואי הרכבת הקלה חלה גם מדיניות הבינוי לאורך הרק"ל המאפשרת בנייה גבוהה.

התכנית מגדירה מספר מוקדים שכונתיים/רובעיים בעלי מאפיינים שונים. מוקדים אלו יהוו עוגנים המאפשרים פיתוח של מוסדות ציבור ותעסוקה בשכונה.

בתחום השימור, התכנית מיפתה וזיהתה אזורי בינוי היסטורי עפ"י תקופות. נספח השימור של התכנית כולל זיהויים אלו, שישמשו כלים לבחינת הבינוי הקיים במסגרת הכנת תכניות מפורטות והגשת בקשות להיתרי בניה.

השדרה המרכזית של שועפט ובית חנינא היא דרך גב ההר, הידועה, כאמור, כדרך רמאללה. דרך זו הינה עורק התנועה הראשי של השכונות, ובתחום שועפט היא כוללת גם את תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה.

תכנית האב מציעה מספר דרכי רוחב חדשות להקלת עומס דרך רמאללה, המוביל מבית חנינא ושועפט לכיוון מרכז העיר. מטרת דרכי הרוחב היא לתרום להעברת התנועה מתוך השכונה לדרך עוזי נרקיס במזרח ולדרך 50 במערב.

בתחום הנופי מציעה התכנית שני פארקים רובעיים. האחד בצמוד לדרך 20 (דרך בן ציון נתניהו) מצפון והשני בתחום נחל עטרות בצפון השכונה. התכנית מציעה גם טיילת לאורך תוואי דרך 21 המקשרת בצד המערבי של התכנית, בין חלקי השכונות מדרום ועד צפון.

 ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "ממשיכים בפיתוחה של ירושלים! אישור התכנית יסדיר את תחום התכנון והבניה באזור, יקדם הקמת פארקים ויוביל לשיפור חיי התושבים. מזרח העיר, כמו מערב העיר, הולכת ומתפתחת ומתקדמת לעתיד מוצלח וטוב לתושבים, במחשבה עמוקה, יחד איתכם, לאיכות חיים מתקדמת".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה