עיריית ירושלים: הוקם צוות למיגור נגיף הקורונה במזרח העירבפגישה שנערכה בעקבות העלייה במפר החולים במזרח ירושלים הוחלט כי בימים הקרובים יפתחו מלונות נוספים למחלימי הקורונה, יפתחו תחנת בידוק קורונה נוספת בבית חנינא ואבו טור

הדגימות הבוקר בעמדה מחוץ לכותלי הדסה. צילום: דוברות הדסה

בעקבות העלייה במספר החולים בשכונות מזרח ירושלים, קיימה עיריית ירושלים הערכת מצב עם נציגי המינהלים הקהילתיים בשכונות מזרח העיר. הפגישה התקיימה בהשתתפות ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מנכל העירייה, איציק לארי, סגן ראש העיר, אריה קינג, הממונה על הקורונה במזרח העיר, תא"ל אליאסי בן צבי, הממונה על הקורונה בירושלים, שלום אייזנר, האחראי על המינהלים הקהיילתיים במטה הקורונה, אל"מ שלומי בן מוחה ונציגי כל המינהלים הקהילתיים ממזרח ירושלים.

את הדיון פתח ראש העיר ירושלים, משה ליאון בסקירת נתונים על השכונות מזרח ירושלים ובבקשה לשיתוף פעולה מהמינהלים.

בדיון דנו בין היתר בנושאים הבאים:

  1. חתונות: בתקופה זו מתקיימים מספר רב של אירועים, בעיקר חתונות. הקשר הישר בין העליה במספרי החולים לבין קיום אירועים המוניים הוא ברור. נציגי המינהלים יקיימו בימים הקרובים הסברה נרחבת ושיח גם עם התושבים וגם עם בעלי אולמות האירועים. אם המצב יחמיר תישקל גם אכיפה.
  2. פינויי חולים: בימים הקרובים יפתחו מלונות נוספים למחלימי הקורונה, ככל הנראה הם יהיו, גראן פארק ומלון הקשתות.
  3. תחנות ניידות לבדיקות קורונה - מחר תיפתח תחנת בידוק קורונה נוספת בבית חנינא ובימים הקרובים גם באבו טור.
  4. עד כה התפנו רק 60 חולים, משכונות מזרח העיר, להחלמה במלון גולד. המינהלים יירתמו למאמץ ויסייעו לחולים להתפנות להחלמה בבתי מלון, בסיוע חמ"ל הקורונה העירוני.
  5. הסברה בקהילה- המינהלים יקבלו חומרי הסברה, בשפה הערבית, ויהיו אחראים להפיץ את החומרים בין תושבי השכונות.

 

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר: "המינהלים הקהילתיים הם זרוע ביצוע של העירייה, יקבלו תגבור של כח אדם וסיוע צמוד של אגף הרווחה. שיתוף הפעולה הזה יציל חיי אדם וזוהי המשימה העיקרית שלנו".

 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה