נכנסים לכושר דרך הטלפון הקוויהדרך הייחודית של עיריית ירושלים להכניס לכושר את המגזר החרדי: "קול הכושר", קו טלפון מיוחד שמפעילה העירייה ובו הנחיות לפעילות גופנית, הפך בתקופה האחרונה לפופולארי ביותר בקרב תושבי העיר החרדים. בשבוע שעבר הגיעו אל לשכת ראש העיר משה ליאון משתמשי הקו ההדוקים ביותר וזכו ממנו לפרס הוקרה

צילום: ג'קי לוי

"קול הכושר" הוא יוזמה ייחודית שלא הייתה קיימת עד כה בשום עיר בארץ. מטרתה היא לעודד פעילות גופנית בעיקר בקרב המגזר החרדי ובצורה שמותאמת לתקופת הקורונה. הרעיון מאחוריה הוא פשוט  – מספר טלפון קווי אליו יכולים להתקשר התושבים, כשמהצד השני של הקו הם שומעים הקלטה של מדריך כושר שמנחה אותם כיצד לבצע את הפעילות גופנית. מי שמבצע את הפעילות בצורה הטובה ביותר זוכה בנקודות. מאחורי היוזמה עומדת מחלקת הספורט החרדי באגף הספורט של עיריית ירושלים, שהגתה את התוכנית. יצוין כי עד כה היו לקו "קול הכושר" כ-18,000 כניסות. 

השבוע, כאמור, העניק ראש העיר משה ליאון זוגות אופניים לזוכי "קול הכושר" שהשיגו את מירב הנקודות. בין הזוכים היו אבישי ארגמן בן ה-9 מרמות, שרה כהן (11) מפסגת זאב, אברהם ענטי (11) מבית ישראל ודוד פקטר (18) מנווה יעקב. הזוכה הצעיר ביותר היה שמואל אליהו מבית וגן – בן 6 בלבד.

בעירייה מספרים כי בקרוב יושק "קול הכושר 2", אליו יתווספו תכנים הנוגעים לתחומי התזונה ומאגר נוסף של תרגילי כושר, העובדים על קבוצות שרירים נוספות.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "קול הכושר הוא פרויקט איכותי המנגיש את אורח החיים הבריא לציבור החרדי בדרך יצירתית ומותאמת. נמשיך לקדם פרויקטים מסוג זה למען כלל האוכלוסיות בעיר".


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה