דוברות המשטרה

כ-15 אלף בני אדם השתתפו היום (חמישי) במצעד הגאווה בירושלים, תחת אמירות נגד קהילת הלהט"ב ותחת אבטחה כבדה של המשטרה.

לראשונה, האירוע בבירה פתח את חודש הגאווה והקדים את המצעד המתקיים בתל אביב. הצועדים קראו בין היתר "כולנו נולדנו פה שוות, גם אם יש לי שני אבות, כולנו נולדנו פה שוות גם אם יש לנו שתי אמהות", ונושאים שלטים עם הכיתוב "נאבקים לשוויון", "שוויון עכשיו".

שר המשפטים החדש, אמיר אוחנה, ההומו המוצהר הראשון בממשלות ישראל, הגיע למצעד והתקבל בקריאות "בושה" על רקע אי-תמיכתו בחקיקה למען הקהילה הגאה בכנסת האחרונה. לבסוף הובהל השר מחוץ למתחם מלווה במאבטחים. פוליטיקאים נוספים התייצבו באירוע, בהם ח"כ יאיר לפיד, יו"ר מרצ תמר זנדברג וח"כ עידן רול (כחול לבן).

כ2,500 שוטרים, לוחמי מג"ב, ושוטרי התגבור של משטרת ישראל נפרסו לאורך מסלול המצעד, נקודות הכינוס והסיום וכן ובמעגלים נוספים וכל זאת במטרה לשמור על שלום ציבור משתתפי המצעד וביטחונם ולאפשר את חופש הביטוי והמחאה לאלפי משתתפי המצעד , תוך פגיעה מינימלית בחיי השגרה.

לאורך השבועות האחרונים בוצעה במשטרת ירושלים עבודת מטה מקיפה וסדורה במסגרתה נערכה באופן יסודי, מוקפד ומתוגבר לקראת המצעד ובמהלכו. כל זאת מתוך חשיבות עליונה לקיום המצעד וניהולו באופן חופשי ובטוח כחלק ממימוש חופש הביטוי.

כחלק בלתי נפרד מההיערכות למצעד פעלה המשטרה במטרה למנוע ולסכל כל כוונה וניסיון לפגוע בקיומו התקין משטרת ישראל עצרה ועוכבה 49 חשודים. החשוד שנעצר בגין החזקת סכין נמצא בחקירה והנסיבות המקרה נבדקות.

השר לביטחון פנים גלעד ארדן, מ״מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן יחד עם מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד שפיקד על כלל הכוחות, עמדו מקרוב על היערכותם של השוטרים שפעלו במקצועיות, נחישות ורגישות הנדרשת במטרה לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לצד שמירה על הביטחון והסדר הציבורי.