[צילום: נתי שוחט/פלאש 90]

3 רשויות מקומיות, מדרום הארץ ועד צפונה הגישו בקשה וזכו במכרז התמיכה להקמת עמדות טעינה רגילות (AC) במרחב המוניציפאלי-ציבורי לרשויות מקומיות (עמדות שיוצבו במדרכות, חניונים עירוניים וכו'). מדובר בסך הכל ב-731 שקעי טעינה ברחבי הארץ, בתמיכת המשרד ובסך מענקים כולל של 7 מיליון ש"ח. ירושלים היא העיר שזכתה לתמיכה הגדולה ביותר, כשקיבלה מהמשרד מענק בגובה של מיליון ₪ עבור הקמה של 100 שקעי טעינה.

יש לציין, כי משרד האנרגיה מעניק סבסוד של 65-75% מעלות ההקמה של השקעים, תלוי במצב הסוציו‑אקונומי של הרשות המקומית. בשלב הבא תצא עיריית ירושלים במכרז להקמת העמדות בשטחן, והצפי להקמתן הוא עד סוף 2020.  

על מנת לסייע לרשויות המקומיות להיערך להתקנת עמדות הטעינה, פרסם משרד האנרגיה בחודש מרץ מדריך ייחודי לרשויות אשר מתמקד בהכנה שלהן ליישום המכרז. המדריך עוסק בתשתיות טעינה לכלי רכב חשמליים ומתייחס, בין היתר, להערכת עלויות של המהלך, דוגמאות להתקשרויות, מודלים לפרישת עמדות ועקרונות ליישום וכן היערכות ארגונית והתמודדות עם התנגדויות שונות.

בנוסף, משרד האנרגיה הודיע היום ל-9 חברות שונות על זכייתן בתמיכה בהקמת עמדות טעינה רגילות (AC) במרחב הציבורי למחצה בכל רחבי הארץ. מדובר בסך הכל ב-812 שקעי טעינה ב-148 אתרים שונים, בסכום מענקים כולל של 3.2 מלש"ח. בין האתרים בהם יקימו החברות שקעי טעינה בירושלים, ניתן למצוא את סינימה סיטי, חניון קניון רמות, חניון קרתא, קניון מלחה, קניון תלפיות, התחנה המרכזית ועוד. הצפי להקמת עמדות אלה הוא עד אמצע 2020.

הפרויקט הוא בשיתוף מנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה.