צילום: פרטי


פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד מאג'ד עלייאן (55) בגין הדחת קטינה לסמים מסוכנים וכן החזקה ושימוש בסם מסוכן.

על פי עובדות כתב האישום ביום 23.10.19 בסמוך לשעה 17:00 הגיע הנאשם לתחנה למכירת סמים ליד התחנה המרכזית בת"א, וזאת על מנת לרכוש סמים מסוכנים מסוג הרואין ומתאמפטאמין. בסמוך לתחנת הסמים פגש הנאשם בצעירה בת 17. המנוחה ביקשה מהנאשם שירכוש עבורה סמים מסוכנים בתחנת הסמים, מפני שמסרבים למכור לה. המנוחה נתנה לנאשם סכום כסף, והנאשם נכנס לתחנת הסמים ורכש שתי מנות סם מסוג הרואין. לאחר מכן, לקח הנאשם את המנוחה לגן ציבורי סמוך, ושם נתן למנוחה מנה אחת של סם מסוג הרואין ומנה אחת של מתאמפטאמין, וכן השתמש בעצמו בסם.

לאחר מכן נתנה המנוחה לנאשם כסף נוסף על מנת שיקנה מנה נוספת של סם מסוג הרואין, הנאשם לקח את המנוחה למלונית על מנת לשהות שם את הלילה. לאחר מכן עזבו הנאשם והמנוחה את המלונית ונסעו באוטובוס לירושלים, ובסמוך לשעה 1:00 לפנות בוקר הגיעו לבית משפחתו של הנאשם  בבית צפפא. שם נתן הנאשם למנוחה מנת סם נוספת מסוג הרואין, וכן השתמש בעצמו. כשתי דקות לאחר מכן התחילה המנוחה לרעוד ולקפוץ את ידיה, למשך מספר שניות. כעבור כמה דקות הלכו הנאשם והמנוחה לישון. זמן מה לאחר מכן, יצא הנאשם מהחדר להשיג מנת סם נוספת, במועד שאינו ידוע במדויק למאשימה, בעודה שכובה בחדר, נפטרה הקטינה.

עו"ד שרית רייך אבניאל מפרקליטות מחוז ירושלים: "כתב האישום שהגישה היום פרקליטות מחוז ירושלים מבטא את החומרה היתרה באספקת סמים מסוכנים לקטינים, אוכלוסייה חשופה ופגיעה במיוחד, ואת הסיכון הרב בחשיפת נערים וצעירים לשימוש בסמים. בהתאם לכך ייחד המחוקק עבירה שעונשה עד 25 שנות מאסר למעשה זה של אספקת סמים לקטינים".

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

משפחתה של מרים פרץ ז"ל זועמת ומאוכזבת שכתב האישום שהוגש נגד הנאשם לא כולל בשלב זה עבירת המתה. אמנם יודגש כי בפרקליטות מסרו לעורך הדין איתמר בן גביר שמלווה את המשפחה כי הם ממתינים לתוצאות בדיקות לצורך בחינת אישום ההמתה, אך במשפחה זועמים וסבורים שהאישום הנכון הוא רצח. 

עו"ד איתמר בן גביר מוסר בתגובה לכתב האישום: המשפחה מאוכזבת שהפרקליטות לא ייחסה בשלב זה עבירת המתה לנאשם. יחד עם זאת, בשיחה עם הפרקליטים המטפלים בתיק ובהם סגן פרקליט מחוז ירושלים ארז פדן, ועו"ד שרית רייך, נמסר לי מפורשות שהם בוחנים אפשרות זו וממתינים לתוצאות בדיקות המשפחה. מצפה שהבדיקות יגיעו במהרה.כמו כן, לא ננוח ולא נשקוט עד שהרוצח הזה יבוא על עונשו, המשפחה תלווה את התיק ותעשה הכל על מנת שפושע שלקח נערה, הדיח אותה,סימם אותה ואף גרם למותה, לא יתחמק מעונש.